تبلیغات
صدر نیوز

صدر نیوز
((سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد.))امام خامنه‌ای مدظله‌العالی 
نویسندگان
نظر سنجی
در جهان امروز که جریان های افراطی شکل گرفته اند نظر شما درباره وحدت سنی و شیعه چیست؟

صفحات جانبی
نظر میرحسین برای كاندیداتوری مثبت است

خبرگزاری فارس: برخی از دانشجویان دیداركننده با میرحسین موسوی، اعلام كردند كه نظر وی برای كاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری مثبت است.


به نقل از  فارس، جمعی از فعالان دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ ظهر امروز یكشنبه در فرهنگستان هنر با میرحسین موسوی دیدار و از وی برای كاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری آینده دعوت به عمل آوردند.
در این دیدار كه جمعی از فعالان دانشجویی دانشگاه‌های تهران، شریف، امیركبیر، علم و صنعت، تربیت‌مدرس، شهیدبهشتی، پیام‌نور و سایر دانشگاه‌های تهران حضور داشتند، میرحسین موسوی به بیان نقطه‌نظرات خود در خصوص وضعیت كشور پرداخت و گفت: برای مطرح كردن نقطه‌نظرات خود در خصوص انتخابات وارد میدان شده است.
برخی از شركت‌كنندگان در این دیدار در گفتگو با خبرنگار فارس، اظهار داشتند: جمع‌بندی این جلسه حاكی از آن بود كه نظر میرحسین موسوی برای كاندیداتوری در انتخابات مثبت است.

 

 

غفاری: با ورود خاتمی اجماع اصلاح‌طلبان را بعید می‌دانم

به نقل از  فارس: نماینده ادوار اول، دوم و سوم مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به حضور خاتمی در عرصه انتخابات اجماع اصلاح‌طلبان را بعید می‌دانم.


هادی غفاری نماینده ادوار مجلس اول، دوم و سوم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در خصوص آرایش انتخاباتی اصلاح‌طلبان با توجه به ورود خاتمی، كروبی و احتمال حضور میرحسین و سایر كاندیداها به عرصه انتخابات اظهار داشت: كسی كه امروز دلش به حال جامعه تنگ شود و بخواهد خدمت كند آمدنش را مفید می‌دانم.
وی تصریح كرد: با توجه به حضور خاتمی در عرصه انتخابات اجماع اصلاح‌طلبان را بعید می‌دانم.

 

 

ناگفته‌های محمدرضایی از مجلس و دولت اصلاحات؛ انحصارطلبی‌ها و ساختار شكنی‌ها
محمد محمدرضایی از چهره‌های شناخته شده كردستان است كه از اردوگاه اصلاح طلبان به نمایندگی از مردم بیجار به مجلس ششم راه یافت و از اولین روزهای تشكیل این مجلس با دیدن انحصارطلبی ها و رفتارهای دوگانه همكاران خود كه در اكثریت قرار داشتند، نقد درون گفتمانی را آغاز كرد، اما معتقد است "كسی در فضای حاكم بر آن دوران و فریاد شادی مستانه دوم خردادی های افراطی صدای اعتراض او را نشنید ".
این فعال سیاسی كه امروز، در قامت رئیس ستادی تحت عنوان ستاد انتخابات مشترك اقوام ایرانی شناخته شده نیز، منتقد جریانی است كه آن را "میراث‌خوار دوم خرداد " و "اصلاح طلبان بادكنكی " می‌خواند و "حزب دولت ساخته مشاركت " را در راس این جریان معرفی می كند كه به اعتقاد وی باعث شكست اصلاح طلبان واقعی شدند و البته تاكید می كند كه "همین جریان سید محمد خاتمی رئیس جمهور سابق را به تداركاتچی برای خود مبدل ساخته بود ".
محمدرضایی كه از نمایندگان شیعه مذهب كردستان در مجلس ششم بود، اما همواره خود را مدافع حقوق اقوام و اهل سنت می داند، خاتمی و یاران او را كه با شعار "ایران برای همه ایرانیان " قدرت را به دست گرفتند، متهم به نقض حقوق اقوام و پیروان مذاهب می كند و با بیان این جمله كه "دولت دوم خرداد هرگز از حقوق ملت پاسداری نكرد و همواره به منافع خود اندیشیده است " به ذكر نمونه‌هایی از سوء عملكرد اصلاح طلبان در زمینه حقوق اقوام و پیروان مذاهب می پردازد و می گوید "اگر كردها همه واقعیت را درباره خاتمی و وزیر كشور او و مشاركتی ها بدانند، این بار با لنگه كفش از آنها استقبال خواهند كرد ".
نماینده اسبق مردم بیجار در مجلس در گفتگویی تفصیلی با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس به بیان ناگفته‌هایی از هشت سال حاكمیت دوم خردادی ها در مجلس و دولت پرداخته و در بخش نخست گفتگو، خاطراتی از انحصارطلبی ها و ساختارشكنی های آنها در مجلس ششم و در بخش دوم نیز به ضعف و ناكارآمدی و رفتارهای خلاف قانون وزارت كشور دولت اصلاحات می پردازد و سخنان خود را با این عبارت خاتمه می دهد كه "امكان دارد بخش هایی از جامعه به دلیل عدم مهارت دولت فعلی در اداره برخی امور، نگاهی به اصلاح طلبان داشته باشند، ولی برگزاری جلسات شعرخوانی به سبك قهوه خانه ای در عهد قاجار و مدیحه سرایی های سفارشی گره ای از كار فروبسته اصلاحات باز نمی كند و بعید است از باران رسانه‌های تبلیغاتی رسانه‌های خارجی سیلی به نفع خاتمی جاری شود و كشتی به گل نشسته جنبش اصلاح طلبی بار دیگر به سكانداری سید خندان راه افتد ".
آنچه در پی می آید بخش اول گفتگوی تفصیلی با محمد محمدرضایی است و در روزهای آتی نیز، بخش های دیگر این گفتگوی خواندنی منتشر خواهد شد:
* فارس: آقای محمدرضایی! جنابعالی از جمله نمایندگانی بودید كه از اردوگاه اصلاح طلبان راهی مجلس ششم شدید اما از همان بدو ورود به خانه ملت به انتقاد از همكاران خود پرداختید و حتی به‌خاطر عدم جدی گرفتن مسائل مهمی چون تحقیق و تفحص از ناوگان هوایی كشور اقدام به تحصن در صحن علنی نهاد قانونگذار كردید. اختلاف نظر شما با فراكسیون مشاركت از كجا شروع شد و چرا دامنه آن به رویارویی تان با دولت اصلاحات ختم شد؟
* محمدرضایی: كسانی كه بنده را می شناسند، می دانند كه یك انقلابی و اصلاح‌ طلب هستم كه معتقدم اصلاحات تضمین كننده حفظ و بقای انقلاب است و برای تقویت نظام باید با آسیب‌های درونی مبارزه كرد و تحولات را درون ساختار جدی گرفت؛ چرا كه یك ضرب‌المثل كردی می‌گوید درخت را طوفان نمی‌اندازد، مگر آنكه از درون كرم اندازد. دوم خرداد حاصل یك حركت جمعی و ملی بود و اردوگاه اصلاحات، یك جبهه همگانی بود اما متاسفانه در دل این حركت فراگیر، جریانی با نام حزب مشاركت رشد كرد كه با شعار "ایران برای همه ایرانیان " در واقع همه چیز را برای خود می‌خواست و به جرات می‌توان این تشكیلات را مسبب اصلی و انحراف قطار اصلاحات از ریل آن دانست.
شعر معروفی هست كه می گوید "وقت سخن مترس و بگو آنچه گفتنی است ... شمشیر روز معركه زشت است در نیام "؛ امكان دارد برخی دوستان از مطالبی كه بنده قصد بیان آنها را دارم دلگیر شوند و موجب نگرانی آنها شود ولی ضمن عذرخواهی از آنها معتقدم اگر جریان اصلاح طلبی در زمان قدرت به آسیب شناسی خود می پرداخت، وضعیت بهتری برای كشور و جنبش اصلاحات رقم می خورد و نمی توان به‌خاطر خوشایند برخی افراد، واقعیت ها را نگفت.
برای پاسخ به سئوال شما باید به اسفند 78 برگردیم و موضوع را از زوایه حوادث كردستان بررسی كنیم و البته محور اصلی این گفتگو نیز بیشتر به ناكامی های اصلاح طلبان در این استان و آنچه كه بنده به عنوان یك نماینده از میان 290 نماینده ملت از آنها آگاهی دارم است و بسیاری مسائل دیگر نیز وجود دارد كه سایر دوستان از جزئیات آنها اطلاع دارند كه از جمله آنها می‌توان به خودداری هیات رئیسه فراكسیون اكثریت از امضاء بیانیه دفاع از تفكر امام و ارزش های اسلامی و انقلابی در سال 81 یا 82 در حمایت از بیانیه خاتمی كه به عنوان رئیس جمهور از سوی جبهه دوم خرداد بیانیه ای ارزشی را صادر كرده بود و یا برخوردهای حذفی با نیروهای خط امامی اشاره كرد.
اولین گلی كه مدیران مشاركتی به سر مردم كردستان زدند و سعی كردند اخبار آن مخفی بماند حوادث و درگیری‌های سوم اسفند 78 در شهر سنندج بود كه به كشته شدن شهروندان كرد منجر شد؛ محركین اصلی این اغتشاش عناصر مشاركت و یكی از مشاوران استاندار وقت بودند كه در دانشگاه كردستان دانشجویان را به راهپیمایی اعتراض آمیز نسبت به دستگیری عبدالله اوجالان دعوت كردند، ولی اعلام مخالفت ناشیانه و دیرهنگام مقامات استان با این راهپیمایی كه قبلا موافقت خود را با آن اعلام كرده بودند و تیراندازی به مردم كه گفته شده به دستور مقامات وزارت كشور صورت گرفت، باعث قربانی شدن عده ای از مردم شد.
زنده یاد بهاءالدین ادب نماینده فقید سنندج در مجلس پنجم در همان ایام در مقابل این بی‌تدبیری مسئولان وقت وزارت كشور ساكت ننشست و با احضار سیدعبدالواحد موسوی لاری به مجلس از حقوق موكلین خود دفاع كرد، اما همین امر باعث شد تا بر خلاف شعار زنده باد مخالف من، مشاركتی‌ها كینه او را به دل گیرند و برای منزوی كردن او در افكار عمومی نشریه سیروان كه آن زمان با هزینه سازمان همیاری شهرداری‌های كردستان و تحت مدیریت عناصر مشاركت منتشر می‌شد، آقای ادب را آماج هتك حرمت و جوسازی‌ها قرار داد و سپس در انتخابات مجلس ششم در بین روستائیان هدف تخریب واقع شد و با توزیع اطلاعیه‌های جعلی اعلام می كردند آقای ادب از كاندیداتوری انصراف داده و بعد از راهیابی به مجلس نیز برخورد حذفی با وی به شیوه‌های ناجوانمردانه ادامه یافت كه نمونه آن توزیع اطلاعیه جعلی با امضای منتخب مردم سنندج مبنی بر استعفا از نمایندگی بود!
در همان روزهای آغازین مجلس مردان جریان انحصار طلب خود را پشت سر چند تن از خانم‌‌های نماینده این جریان در مجلس پنهان و ابتدا به اعتبارنامه‌ ادب اعتراض كردند و هنگامی كه از این مسیر به جایی نرسیدند، با عضویت او كه از كارشناسان مطرح و برجسته رشته ساختمان در خاورمیانه و كشورمان بود، در كمیسیون عمران مخالفت كردند. بنده وقتی دیدم حق آقای ادب ضایع می‌شود، به نفع او از عضویت در كمیسیون عمران انصراف دادم و حتی نامه انصراف خود خطاب به هیات رئیسه مجلس و روسای شعب كه عمدتا مشاركتی بودند را از طریق مرحوم ادب به بهزاد نبوی نائب رئیس وقت مجلس تحویل دادم.
بنده تكنیسین پروتز دندان هستم و رشته تحصیلی و كاری بسیاری دیگر از دوستان هم همچون بنده با تخصص مورد نیاز جهت عضویت در كمیسیون عمران مرتبط نبود اما به اعتبار اینكه دوم خردادی بودیم با حضور ما در این كمیسیون موافقت شد اما بعد از انصراف بنده از عضویت در كمیسیون مذكور، آنها با این توجیه كه جا به جایی از كمیسیون عمران به كمیسیون اصل نود به استناد آئین نامه داخلی تا 6 ماه ممكن نیست، انصرافم را استعفا تلقی و برای تعیین نماینده جایگزین بنده مبادرت به رای ‌گیری از بین متقاضیان وقت كمیسیون كردند و در نتیجه به جای آقای ادب به آقای موریس معتمد نماینده كلیمیان در مجلس رای دادند كه نماینده فقید سنندج به جهت آنكه بنده هم كمیسیون عمران كه كمیسیون مهمی است و نمایندگان عضو آن می توانند منشاء فعالیت های سازنده در حوزه انتخابیه خود باشند، از دست دادم، خیلی ناراحت شد.
بنده به محض اطلاع از این روش غیر دموكراتیك و مستبدانه فراكسیون مشاركت مجلس ششم، نامه ‌ای اعتراض آمیز تهیه و غروب همان روز آن را به هیات رئیسه مجلس بردم و در قبال اخذ رسید به بهزاد نبوی تحویل دادم و تهدید كردم اگر به این روش ادامه دهید و هم حق مرا و هم حق آقای ادب را ضایع كنید، با مساله برخورد و ضمن افشاگری در برابر سازمان ملل تحصن خواهم كرد كه نهایتا همان شب عقب نشینی كردند و با بازگشت من به كمیسیون عمران موافقت شد و زنده یاد ادب چند ماه بلاتكلیف ماند تا اینكه به علت فوت یكی از اعضای كمیسیون بر اثر سانحه رانندگی وارد كمیسیون عمران شد، اما با این وجود، مدعیان تخصص گرایی و شایسته سالاری اجازه ندادند وی كه استعداد و توانمندی فراتر از برخی وزرای خاتمی داشت، از میان 20 عضو كمیسیون در جمع محدود هیات رئیسه كمیسیون قرار گیرد كه این نمونه ای از رفتارهای حذفی مدعیان حمایت از حقوق ملت، با یك كارشناس منتقد شناخته شده بود و جالب آنكه انحصار طلبان مشاركت و مجاهدین انقلاب بعد از فوت او به سوگ نشسته و در اطلاعیه خود از آن فقید به عنوان "پدیده مجلس ششم " یاد كردند.

* فارس: ظاهرا یكی دیگر از موارد نارضایتی شما از اكثریت مجلس ششم، موانعی بود كه بر سر حضور یكی از نمایندگان عضو مجمع نمایندگان كردستان در هیات رئیسه مجلس به وجود آورده بودند. در این زمینه نیز توضیح دهید.
* محمدرضایی: در جریان انتخابات هیات رئیسه مجلس ششم نیز، نمایندگان كرد، جلال جلالی زاده نماینده سنندج و از اهل سنت را به عنوان داوطلب عضویت در هیات رئیسه معرفی كردند و اكثریت مجلس هم به عضویت وی در هیات رئیسه موقت رای دادند، اما برای انتخابات هیات رئیسه دائم مشاركتی‌ها محمد نعیمی‌پور را داوطلب كردند و چون نمی‌خواستند كل هیات رئیسه مجلس را یك دست در اختیار گیرند، به جای آقای جلالی‌زاده به او رای دادند.
فراكسیون مشاركت حتی برای قبضه كردن ریاست مجلس نیز از یك طرف ساز مخالفت و تخریب شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی را كوك كرد تا او از آمدن به مجلس ششم و تصدی ریاست آن انصراف دهد و هم به صورت موازی اقداماتی را آغاز كردند تا در یك كودتای سیاسی آقای كروبی را هم كنار بزنند و ریاست مجلس را به دست محسن میردامادی بدهند؛ در حالی كه آقای میردامادی در دوم خرداد 76 اصلا در ایران نبود و این نوع انحصار طلبی‌های مشاركتی‌ها باعث شد كه از همان روزهای نخستین به ماهیت واقعی آنها پی‌برده و اعلام كنم كه حزب مشاركت می خواهد با شعار مردم سالاری مردم سواری كند! واقعیت این است كسانی كه برای كسب قدرت، رقیب را انحصار طلب و تمامیت خواه می خواندند، خودشان به مراتب انحصار طلب تر و تمامیت خواه‌تر بودند اما اجازه نمی دادند رفتارهای زشت و ناجوانمردانه و عملكرد ضعیف آنها در كنار شعارهای زیبایی كه سر می دادند، رسانه ای شود.

* فارس: از دیگر موضوعاتی كه مشاركتی‌ها با ادعای حمایت از جریان آزاد اطلاع رسانی خیلی روی آن مانور دادند، طرح اصلاح قانون مطبوعات بود كه حكم حكومتی رهبر معظم انقلاب برای از دستور كار مجلس خارج شدن آن با اعتراضات افراطیون مواجه شد و كسانی كه كاندیدای آنها بعدها با حكم حكومتی مورد تائید شورای نگهبان قانون اساسی قرار گرفتند، اقدام به جوسازی و با اصلاح طلبان خط امامی را متهم به سازش پشت پرده با نظام كردند. اگر در این زمینه هم توضیحاتی ارائه دهید، فكر می‌كنم بیان واقعیت‌های آن در شرایطی كه هیاهوها خوابیده، برای ثبت در تاریخ مفید باشد.
* محمدرضایی: برای پاسخ به این سئوال ابتدا لازم است بگویم كه اساسا، بنده با تعطیلی نشریات و روزنامه‌ها مخالفم و آن را در عصر ارتباطات كار مفیدی نمی دانم اما طرح اصلاح قانون مطبوعات در شرایطی مطرح شد و مشاركتی ها روی آن مانور دادند كه هنوز جوهر اصلاح قانون قبلی مطبوعات توسط مجلس پنجمی ها خشك نشده بود و مدت اندكی از اجرای آن نگذشته بود تا معایب و اشكالات احتمالی آن در عمل مشخص و برای رفع آن چاره‌‌اندیشی شود.
هنوز ساختار مجلس ششم مشخص نشده و كمیسیون‌ها و ادارات و نهادهای تابعه آن استقرار نیافته و تثبیت نشده بود كه ناگهان دیدیم طرح موسوم به اصلاح قانون مطبوعات با قید فوریت در صحن علنی مطرح شد كه البته بعدا متوجه شدیم این طرح در خارج مجلس تنظیم شده بود و فقط امضای برخی اصلاح‌ طلبان بادكنكی مجلس روی آن نقش بسته بود. در واقع حركتی كه آنها در قالب دفاع از رسانه‌ها انجام دادند، حركتی سیاسی ساختارشكنانه به منظور تسویه حساب‌های شخصی و جناحی و نوعی دهن كجی به قانون مجلس گذشته بود كه برآمده از رای ملت بود و مشخص می كرد ادعای آنها در دفاع از حقوق مردم و جریان آزاد اطلاع رسانی دروغ است.
حركت شتابزده و غیرقابل توجیه فراكسیون مشاركت مجلس ششم در شرایطی كه كشور با هزاران مشكل ریز و درشت و اساسی مواجه بود، منطقی به نظر نمی‌رسید و با آنكه از سوی دفتر رهبر انقلاب نیز تذكر داده بودند برای اصلاح قانون مطبوعات تعجیل نشود و فرصت دهند تا پس از اجرای قانون موجود، اشكالات به تدریج شناسایی و در یك فرآیند معمول و قانونی و فارغ از جبهه‌گیری‌های سیاسی مرتفع شود، متاسفانه این نصایح در گوش افراطیون فرو نرفت و رهبری مجبور شدند در مقام صیانت از حرمت قانون مصوب مجلس دوره گذشته حكم حكومتی صادر كنند و جالب اینجاست كسانی كه تهدید می كردند اگر حكم رهبری پذیرفته شود، از نمایندگی استعفا می‌دهند، حاضر نبودند برای اثبات ادعای خود به ملت و تاریخ از صندلی قرمز بگذرند.
نكته دیگر اینكه انتخابات مجلس ششم از حوزه انتخابیه تهران با حكم حكومتی تائید شد؛ مصطفی معین و محسن مهرعلیزاده با حكم حكومتی كاندیدای مشاركتی‌ها شدند و با حكم حكومتی از استیضاح مرتضی حاجی وزیر آموزش و پرورش دولت خاتمی در مجلس هفتم جلوگیری شد، ولی آقایان در رفتاری دوگانه، هر جا به نفع آنها بود حمایت كردند و هر جا به نفع آنها نبود، معترض شدند و شانتاژ كردند. هنگامی كه حكم رهبر معظم انقلاب به هیات رئیسه مجلس رسید، هیچ كدام از اعضای هیات رئیسه و نواب رئیس حاضر به قرائت یا موضع‌ گیری درباره آن نمی‌شدند و زمانی كه آقای كروبی حكم حكومتی را بر اساس مصوبه هیات رئیسه (كه وی فقط یك رای در این هیات داشت)، اعلام وصول و اعلام كرد طرح اصلاح قانون مطبوعات تا زمان مناسب برای رسیدگی از دستور كار خارج شده، غوغاسالاری‌های افراطیون در مجلس و رسانه‌های آنها آغاز شد و كسانی كه با حكم حكومتی به مجلس راه یافته بودند، هنوز هم وی را به واسطه پذیرش حكم حكومتی مورد مواخذه قرار می دهند!

* همانطور كه می دانید در پی خروج طرح اصلاح قانون انتخابات از دستور كار مجلس با حكم رهبر معظم انقلاب و انتشار مطلبی در این زمینه در روزنامه سلام كه به توقیف آن منجر شد، افراطیون جریان دوم خرداد اقدام به تحریك دانشجویان برای برگزاری راهپیمایی غیرقانونی در حمایت از روزنامه مذكور كردند كه برخورد انتظامی با هنجارشكنان و اخلالگران در نظم عمومی به آشوب طلبان فرصت داد تا از حوادث 18 تیر (كوی دانشگاه) به سود خود بهره‌برداری كنند. بسیاری بر این باورند جریانات افراطی جبهه دوم خرداد، در ساماندهی پیاده نظام خود برای ایجاد اغتشاش در كشور، نقش زیادی داشتند؛ جنابعالی سهم نیروهای افراطی فراكسیون مجلس ششم در این حوادث را چگونه ارزیابی می كنید؟
* محمدرضایی: در اینكه برخی افراطیون مجلس ششم با بعضی از جریانات خارج از مجلس و بحران آفرینان همسو می ‌شدند و یا همسو بودند شكی نیست. همه می دانید آقای هاشمی رفسنجانی در آخرین خطبه نماز جمعه خود پیش از انتخابات دوم خرداد 76، با اقتدار از صیانت آرای مردم سخن گفت و نتیجه اقدامات ستاد انتخابات دولت وی تحقق یافتن دوم خرداد بود و نقش مقتدرانه او در این زمینه قابل انكار نیست و آقای ناطق نوری كاندیدای رقیب خاتمی نیز پیش از اعلام نتیجه انتخابات موفقیت وی را تبریك گفت، اما اصلاح ‌طلبان بادكنكی و مدعی پیشرو بودن بدترین رفتار را با آنها و اطرافیان شان كردند.
مشاركتی ها در جریان انتخابات هیات رئیسه مجلس ششم حتی حاضر به سپردن مسئولیت به دوستان اقلیت مجلس كه یك سوم از اعضا را تشكیل می‌ دادند، نشدند و به عنوان نمونه یادم هست كه به محمدباقر نوبخت حقیقی كه یك اقتصاددان و شخصیتی با تجربه بالا در قانونگذاری بود، رای نمی‌ دادند اما در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری دهم از وی به عنوان سخنگوی اصلاحات نام برده می شد. در انتخابات دوره ششم مجلس برای جلوگیری از ورود هاشمی رفسنجانی به پارلمان و احتمالا ریاست او بر قوه مقننه هر كاری از دست افراطیون مشاركت برمی آمد انجام دادند و اصلاح طلبان واقعی و میراث داران دوم خرداد كه در اقلیت قرار داشتند، در قبال یكه تازی‌های بیهوده و بی ‌سرانجام آنان مقاومت كردند و البته از سوی ساختارشكنان متهم ‌شدند و چوب اصالت خود را هم خوردند. اگر با دانشجویان تحكیم وحدتی دانشگاه امیر كبیر آن روز به گفتگو بنشیند، خواهید دریافت كه عناصر وابسته به امثال تاجزاده در مضمحل كردن یا عدم قرائت آرای هاشمی رفسنجانی چه دسته‌گل‌‌ها كه به آب ندادند و در واقع مشاركتی‌ها در یك دوره‌ از نردبان تخریب هاشمی رفسنجانی بالا آمدند و پس از شكست شان قصد داشتند از نردبان تقدیس‌ او بالا بروند كه البته ناكام ماندند.

* فارس: گفتید كه اصلاح طلبان واقعی در برابر اصلاح طلبان افراطی مجلس ششم در دفاع از هاشمی رفسنجانی ایستادگی كردند، در صورت امكان مشخصا بگوئید كه چه كار عملی در این زمینه انجام دادید؟
* محمدرضایی: در آن زمان گروه ما در مجلس ششم كه به عنوان اصلاح‌ طلبان مستقل و غیر وابسته به مشاركت و مجاهدین شناخته شده بودیم، با امضای میثاق نامه‌ای هم قسم شدیم كه در صورت آمدن آقای هاشمی رفسنجانی به مجلس به او برای ریاست مجلس رای دهیم؛ چرا كه بر خلاف تحریكات و تخریب‌هایی كه در كوچه و خیابان علیه وی رایج شده بود، می‌دانستیم حضور ایشان برای اصلاحات و كشور مفید است.
البته افراطیون مشاركت این روند را به هاشمی رفسنجانی ختم نكردند و حتی بعد از آنكه دیدند سید محمد خاتمی هم نمی تواند تامین كننده دیدگاه‌های افراط گرایانه و جناحی آنها باشد، در یك دوره شعار "عبور از خاتمی " را مطرح كردند و امروز، دوباره خاتمی را به عنوان پلی برای عبور خود قرار ‌داده اند.

 

 


حجم عملیات روانی علیه دولت نهم پس از انقلاب بی‌سابقه بوده است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حسین فدایی دبیر كل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی صبح امروز در نشستی خبری با خبرنگاران به تشریح آخرین مواضع این جمعیت و همچنین استراتژی‌های آن در انتخابات ریاست جمهوری دهم پرداخت.
وی با تبریك سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این سه دهه با بصیرت و مواضع حكیمانه رهبری چه در زمان امام و چه پس از ایشان، مقاومت ملت ایران و حضور آنها در صحنه و همچنین تلاش و كوشش مسئولین با تكیه بر اصول و مواضع اسلام و انقلاب موجب افتخار ملت ما شد.
دبیر كل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به گفتمان‌های سه دهه انقلاب اسلامی اشاره كرد و افزود: در بستر گفتمان اصلی انقلاب شاهد ظهور و بروز گفتمان‌های متفاوت توسط جریانات و مدیران اجرایی كشور در مقاطع مختلف بوده‌ایم.
فدایی گفتمان دفاع مقدس در دهه اول انقلاب، گفتمان سازندگی، گفتمان توسعه سیاسی و گفتمان عدالت و خدمت را در این سی سال گفتمان های موجود در انقلاب اسلامی عنوان كرد.
وی با بیان اینكه باید نقاط قوت و ضعف دستاوردهای این گفتمان‌ها تشریح شود، تصریح كرد: اما آنچه مهم است برایند سیر پیشرفت و آبادانی كشور است و نیازمندیم در دهه چهارم انقلاب از تجارب سه دهه گذشته استفاده كرده و به دنبال پیشرفت، عدالت و شكل گیر تمدن بزرگ اسلامی باشیم.
دبیر كل جمعیت ایثارگران با تاكید بر اینكه در حوزه آمار و اطلاعات مبنایی، برای اداره كشور نیازمند سامان دادن به سیستم هایی هستیم كه ما را بی نیاز در مدیریت اجرایی كشور از آمار و اطلاعات غلط و ناهمگن كند، تاكید كرد: آمایش سرزمینی یكی از ضروریات برنامه ریزی است كه متاسفانه در گذشته كمتر به آن توجه شده است.
وی طراحی مهندسی فرهنگی علمی، نظام آموزشی و آموزش عالی را از ضروریت‌های دانست كه باید در كشور به آن پرداخت.
فدایی با اشاره به اینكه در حوزه اقتصاد با سئوالات جدی مواجه هستیم كه نیازمند است اهداف و راهبردهای اساسی این حوزه طراحی شود، خاطر نشان كرد: با این اقدام مناسب در راستای منزلت این ملت بزرگ گام برداشته‌ایم.
وی ادامه داد: در حوزه اجتماعی طرح سامان دادن به نظام اجتماعی را باید در دستور كار قرار داد و در نهایت طرح سامان دادن به جامعه اسلامی و رابطه منطقی بین سند چشم انداز و سیاست های كلی و همچنین برنامه های 5 ساله و نیز سندهای جاری كشور همانند برنامه و بودجه مشخص شود.
دبیر كل جمعیت ایثارگران در ادامه با اشاره به اینكه در اتخاذ رویكرد‌ها همواره گفته‌ایم كه خط قرمز این جمعیت در انتخابات آتی جریان دوم خرداد است، افزود: برای آنكه نسبت به جریانات سیاسی بتوانیم ارزیابی درست داشته باشیم ناگزیریم سطوح فكری این جریانات را دسته بندی كرده و رابطه اش را با هم مشخص كنیم.
وی در تشریح سطوح فكری جریان دوم خرداد اظهار داشت: در حوزه‌های مبانی اندیشه و شناخت، عقاید و اعتقادات نظری یا همان اصول پایه‌ای حكومت دینی، رویكردی همانند مباحثی چون توسعه سیاسی، اقتصادی، تنش زدایی، عدالت خواهی و غیره، حوزه عملكردی و نیز حوزه رفتاری مدیران و مسئولان این سطوح بندی‌ها را انجام دادند.
فدایی ادامه داد: در دو حوزه اول بر این باوریم كه تفاوت زیادی میان جریانات سیاسی مرتبط به انقلاب، نظام و رهبری نیست، اما در حوزه رویكردی بحث هایی جدی را با جریان دوم خرداد داریم.
وی اضافه كرد: زمانی كه اعتقاد داریم دین پاسخگوی نیازهای اجتماعی است و در حكومت دینی محور تنظیم مناسبات اجتماعی در درون حكومت ولی فقیه است و همچنین عدالت محوری عقلانیت، مردم سالاری دینی، استكبار ستیزی، استقلال خواهی جزء مولفه‌های نظام است، متاسفانه با رفتار‌ها و گفتار هایی در این جریان مواجه بودیم كه این مواضع را همواره به چالش كشاندند از این رو در این مقولات نقدهای اساسی و جدی به جریان دوم خرداد به عنوان جریان سیاسی داریم.
دبیر كل جمعیت ایثارگران تصریح كرد: در حوزه رویكردی هم یك مفهوم كلی را تحت عنوان هضم شدن در هنجار‌های بین المللی، توسعه سیاسی و اقتصادی صورت گرفت كه در این مقوله ما حرف های اساسی نسبت به این جریان داریم.
وی با بیان اینكه انقلاب اسلامی به عنوان انقلابی تمام عیار، دارای یك هویت مهم بر آمده از اسلام است، تاكید كرد: اسلام برای افراد و روش حكومت ایده دارد كه هضم شدن در هنجار های جهانی یعنی نادیده گرفتن این مقولات از این رو هضم شدن در هنجار های بین المللی با گفتمان انقلاب اسلامی سازگاری ندارد از همین رو است كه ما این مسیر را مسیر زاویه دار با گفتمان انقلاب اسلامی می دانیم.
فدایی با تاكید بر اینكه مصادیق عملی این مسائل در مدعیان جریان دوم خرداد بسیار زیاد است، خاطر نشان كرد: زمانی اصل وحی، حادثه كربلا، روش و سیره حضرت امام و اصولی كه در قانون اساسی بود توسط برخی از جریانات اصلاح طلب به چالش كشیده شد.
وی استعفاهای دسته جمعی، تحصن، خروج از حاكمیت و تبلیغات گسترده نسبت به حاكمیت دو گانه در كشور و در نهایت ایجاد بحران های متعدد در كشور را از جمله اقدامات صورت گرفته در جریان دوم خرداد خواند.
دبیر كل جمعیت ایثارگران تاكید كرد: به جای اینكه اصلاحات در حوزه نیازهای واقعی كشور مصرف شود، صرف اینگونه بحران‌‌ها شد كه متاسفانه بسیاری از عقب افتادگی كشور ناشی از نوع نگاه و مدیریت این‌چنینی بود از این رو چنین اندیشه‌های طبعا با اصل گفتمان انقلاب اسلامی و حضرت امام زاویه دارد و برای ما پذیرفتنی نیست.
فدایی تاكید كرد: آنچه در مورد جریان دوم خرداد گفته شد بدان معنا نیست كه همه عناصری كه در موضع نقد هستند و یا با ما اختلاف نظر دارند در بگیرنده این مسائل هستند؛ چرا كه عناصری در این جریان هستند كه همواره تاكید بر اصول انقلاب دارند برای ما نیز قابل احترام هستند.
وی اظهار داشت: آن كسانی كه در این جریان در مقابل رفتارهای ناصحیح افراد و جریانات اصلاحات موضع شفاف نگرفتن هم مورد نقد جدی ما هستند.
دبیر كل جمعیت ایثارگران با تاكید بر اینكه همواره تلاش كردیم تا موضع گیری‌هایمان را بر اساس تكلیف مداری باشد، خاطر نشان كرد: معنای تكلیف مداری آن است كه ماهیت اقدامات ما ماهیت و فرآیند عقلانی را طی كند.
فدایی با اشاره به حجم عملیات روانی صورت گرفته دشمن علیه كشورمان تصریح كرد: نزدیك به 3 هزار شبكه تلویزیونی و 50 شبكه ضد انقلاب به صورت مستمر ارزش‌های جمهوری اسلامی و دولت را زیر سئوال برده و بر اساس گزارش منتشر شده در رسانه‌ها از سال 78 تا 87 ،‌179 میلیارد دلار توسط آمریكا برای براندازی جمهوری اسلامی هزینه شد كه 374 میلیون دلار آن مستقیم به شبكه های فارسی زبان ضد انقلاب اختصاص یافته است.
وی تاكید كرد: این حجم عملیات روانی علیه دولت و شخص رئیس جمهور در طول عمر جمهوری اسلامی بی‌سابقه است و سرمایه گذاری سنگینی شده تا با برنامه دولت و گفتمان انقلاب اسلامی را با چالش مواجه كند.


.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
موتور جستجوی خبر قطره >

ولایت فقیه