تبلیغات
صدر نیوز

صدر نیوز
((سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد.))امام خامنه‌ای مدظله‌العالی 
نویسندگان
نظر سنجی
در جهان امروز که جریان های افراطی شکل گرفته اند نظر شما درباره وحدت سنی و شیعه چیست؟

صفحات جانبی
"به حسن و برادرانش این توصیه را می نمایم که همیشه سعی کنند در خط رهبری حرکت کنند و از آن منحرف نشوند که خیر دنیا و آخرت در آن است."

شبکه ایران- گروه تاریخ- وحید خضاب: زمانی حضرت آیت الله خامنه ای راجع به مرحوم سید احمد خمینی فرموده بودند: «ایشان هم یقیناً در اطرافشان وسوسه هایی بود، اما ایشان محکم ایستاده بود و همان اصولی را که مورد نظر شریف امام، رضوان الله تعالی علیه، بود، با قاطعیت تمام ابراز می کرد.»

این مطلب نزد کسانی که از نزدیک با مرحوم سید احمد خمینی مرتبط بوده اند، روشن است ولی از آنجا که چندی است وسواسان خناس مجدداً به وسوسه انگیزی مشغول شده‌اند و سعی می‌کنند با بمباران تبلیغاتی، امری را که آن مرحوم در زمان حیاتشان قاطعانه نگذاشته بود رخ دهد، اکنون به صورت یک امر مسلمّ واقع شده، جلوه دهند.

اما مدارک و خاطرات فراوانی وجود دارد که حق را آشکار کند. از جمله خاطره ای روشنگرانه از دبیر کل حزب موتلفه.

هر کس بین اطاعت از رهبری و امام راحل تفاوت قائل باشد، در خط آمریکاست

هم چنین محمد نبی حبیبی چندی پیش در جلسه هم اندیش حزب مؤتلفه اسلامی در همدان نقل کرده بود: «خوب خاطرم است که در سال 69 بنده به ایشان [حاج احمد آقا] گفتم که شما طی یک سخنرانی اعلام کردید که "هر کس بین اطاعت از مقام معظم رهبری و امام راحل (رضوان الله علیه) تفاوت قائل باشد، در خط آمریکاست" که ایشان با تأیید دوباره این سخن گفتند، بنده از روی اعتقاد این حرف را زده‌ام. ... بعد ایشان[حاج احمد آقا] فرمودند: برخی از این افراد دور من را گرفته‌اند که بنده را در مقابل حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قرار دهند که من متوجه شدم و توی دهنشان زدم.»

اطاعت از خامنه ای، اطاعت از امام است

اشاره دبیر کل حزب موتلفه به سخنانی است که یادگار امام در 12 بهمن ماه سال 1369 بیان کرده اند. ایشان در این روز تاکید کردند: امروز همه باید متحدتر، محکم تر و قاطع تر پشت سر رهبری باشیم و نگذاریم که رهبرمان احساس تنهایی کنند. همانطور که نگذاشتید امام (ره) احساس تنهایی کند. " اطاعت از خامنه ای، اطاعت از امام است " هر کس منکر این معنا شود، مطمئن باشید در خط امام نیست. و هر کس بگوید که اطاعت از امام غیر از اطاعت از حضرت آیت الله خامنه ای است در خط امریکاست.

سید احمد آقا افزودند: همانطور که امام با یک اشاره، شما مردم را به خیابانها و جبهه ها فرا می خواند، امروز، مهیا هستیم که با یک اشاره رهبری به خیابانها و جبهه ها سرازیر شویم. من بعد از رحلت امام با خدا و امام عهد کرده ام که کوچکترین قدمی را علیه رهبری و بر خلاف رهبری و حتی خلاف میل رهبری بر ندارم و اگر شما مردم هم چنین پیمانی را تجدید کنید، مطمئن باشید که ما در تمام زمینه ها بر امریکا پیروز می شویم.

منشأ این مشی حاج احمد آقا

البته این مطلب، مطلبی سرسری نیود بلکه از عمق اعتقادات و از بصیرت آن مرحوم ناشی می شد. همسر ایشان در این باره گفته است: «نکته ای را که بارها حاج احمد آقا به همه می گفت و خود نیز به آن اعتقاد داشت، باور عمیق به اصل ولایت فقیه به عنوان قوی ترین ضامن حفظ انقلاب و میراث امام بود. ایشان اعتقاد به این اصل و تبعیت از مقام رهبری را حتی در وصیت نامه اش نیز ذکر کرده است.»

توصیه آخر یادگار امام

آری، شاید آن امین امام، که امام زمانی خطاب به ایشان فرموده بود: «شما را بحمدالله تعالی در مسائل سیاسی و اجتماعی صاحب نظر می دانم»، چیزی در آینده می دید که هم با مشی عملی خود در زمان حیات، راه را بر فتنه گران بست و هم در وصیت نامه اش حجت را برای دوران پس از وفات نیز بر همه تمام کرد: «به حسن و برادرانش این توصیه را می نمایم که همیشه سعی کنند در خط رهبری حرکت کنند و از آن منحرف نشوند که خیر دنیا و آخرت در آن است، و بدانند که ایشان موفقیت اسلام و نظام و کشور را می خواهند. هرگز گرفتار تحلیل های گوناگون نشوند که دشمن در کمین است.» ما اَکثَرَ العِبَر و اَقَلّّ الاِعتِبار.
[ سه شنبه 25 اسفند 1388 ] [ 06:55 ب.ظ ] [ احمد ترابی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
موتور جستجوی خبر قطره >

ولایت فقیه