تبلیغات
صدر نیوز

صدر نیوز
((سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد.))امام خامنه‌ای مدظله‌العالی 
نویسندگان
نظر سنجی
در جهان امروز که جریان های افراطی شکل گرفته اند نظر شما درباره وحدت سنی و شیعه چیست؟

صفحات جانبی
آقای موسوی که اکنون از سوی بسیاری از محافل داخلی و پیش‌تر از سوی بیگانگان و ضدانقلاب به عنوان رهبر مخالفان جمهوری اسلامی شناخته می‌شود، از فرقه سبز خواسته است تا دست به یک مبارزه گسترده بزنند.

به گزارش شبکه ایران، میرحسین موسوی که بعد از راهپیمایی ده‌ها میلیونی مردم در 9 دی و 22 بهمن، ترجیح داده که از انتشار بیانیه ای جدید خودداری کند، در دیدار با برخی از اعضای حزب مشارکت بر "تقابل با رای مردم و قانون" پافشاری کرد.

توهین مجدد به مردم به خاطر حضور در راهپیمایی 9 دی و 22 بهمن

آقای موسوی در ابتدای سخنان خود، طبق روال همیشگی و برای توجیه علت مواضع گیری‌اش علیه جمهوری اسلامی، اوضاع کشور را "ویژه و خاص" دانسته است. البته در حالی که مردم طبق روال هرسال مشغول آماده شدن برای استقبال از نوروز هستند، او توضیح نداده است که منظورش از ویژه بودن شرایط چیست.

وی همچنین تلویحا حضور مردم در مناسبت‌های مختلف به جهت اعلام حمایت از نظام اسلامی و اعلام برائت از سران اصلاحات را زیر سوال برده و اظهار داشته است: "جامعه توده‌وار هرگز رشد مناسبی ندارد".

میرحسین پیش از این هم، همسو با محافل بیگانه راهپیمایی ده‌ها میلیونی مردم در روز 22 بهمن را "اجباری" نامیده و مردم معترض به خود را "یک عده قمه‌کش و آدمکش" خوانده بود.

آقای موسوی در ادامه سخنان خود، به اهمیت فعالیت‌های حزبی اشاره کرده و بدون اشاره به آمار رسمی "خانه احزاب ایران" مبنی بر فعالیت 300 حزب و گروه سیاسی تحت حمایت مالی و معنوی دولت، گفته است: "این یک خواست اجتماعی است و مردمی بودن آن باعث سلامت جامعه می شود، و دولت نباید مانع فعالیت آنها شود".

درباره روز 25 خرداد مقاله های متعدد بنویسید!

آقای موسوی در بخش دیگری از سخنان خود بدون اشاره به آشوبگری و اغتشاشگری هواداران خود در حوادث بعد از انتخابات که منجر به آسیب رساندن اموال عمومی و همچنین حوادث تلخی نظیر هتک حرمت روز عاشورا و همچنین توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران شد، به برخورد قانونی نیروی انتظامی با اغتشاشگران و مخالفان جمهوری اسلامی اعتراض کرده و گفته است: "در این 9 ماه تمام، بیشترین خسارت متوجه مردم شده است؛ به خاطر خشونت بسیار زیاد خیابانی".

اما وی در حالی از اقدامات توده وار به عنوان یک "مشکل" و "معضل" اجتماعی نام برده است که در ادامه سخنانش به حضور حامیان خود در تجمع روز 25 خرداد اشاره کرده و خواستار "نوشتن مقالات متعدد در مورد 25 خرداد" شده است!

میرحسین البته به ریزش پایگاه مردمی اش که پس از آگاهی حامیانش از نفاق او و آشکارشدن حمایت های دشمنان ایران اسلامی از فرقه سبز روی داد، هیچ اشاره ای نکرده است.

حمایت بیگانگان، اتهامی است حکومت به ما می زند

آقای موسوی نسبت به حمایت گسترده دشمنان ایران از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی و نیز جریاناتی نظیر منافقین، بهایی‌ها و سلطنت‌طلب‌ها و گروهک های تروریستی ریگی و پژاک از فرقه سبز هم واکنش نشان داده و گفته که این اتهامی است حکومت به ما می زند.

 او سپس با نقل یک خاطره، مدعی شده است که: "هرکاری ما بکنیم ممکن است روس ها یا انگلیسی ها اظهار خوشحالی کنند و اگر اینطور باشد پس ما نباید کاری بکنیم؟"

موسوی در اظهاراتی که در تقابل اساسی با سخن امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه "هر وقت دشمن از شما تعریف کرد، بدانید که دچار اشتباه شده‌اید" است، اعلام کرده که "ما نباید بر اساس خوش‌حالی و بدحالی بقیه کارها و برنامه های خود را تنظیم کنیم، ما باید کار خود را بکنیم".

نصیحت به دستگاه دیپلماسی کشور

وی که اکنون از سوی بسیاری از محافل داخلی و پیش از آن از سوی بیگانگان و ضد انقلاب به عنوان رهبر مخالفان جمهوری اسلامی شناخته می شود، ترجیح داد در کنار مواضعی که علیه نظام و در همسویی با دشمنان اتخاذ کرده، به نصحیت مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور هم بپردازند.

او گفت: "ما می خواهیم روابط خارجی را با توجه به مصالح خویش پیش ببریم، نه اینکه در هر سخنرانی برای خود کلی دشمن بتراشیم و یک دوست برای خود باقی نگذاریم. نباید این همه ماجراجویی کرد".

البته موسوی مشخص نکرده است که اگر سیاست خارجی جمهوری اسلامی "ماجراجویانه" بوده، علت هراس غرب و اسرائیل از دستاوردهای ایران در مناطق مختلف دنیا و گسترش نفوذ جمهوری اسلامی در قاره آفریقا، کشورهای آمریکای لاتین چیست.

آقای موسوی در ادامه این سخنرانی، بدون اشاره به اقدامات غیرقانونی خود در ماه‌های بعد از انتخابات و نپذیرفتن رای مردم و همچنین بی اعتنایی به خواسته و هشدارهای آنان که منجر به خسارات مختلف و استقبال دشمنان شد، از تخلفات قانونی متعدد حزب مشارکت نامی نبرد تا مدعی شود که عدم برگزاری کنگره سالانه این حزب موجب لطمه به قانون اساسی و "خراشی بر صورت نظام" است!

مذهبی بودن کافی نیست

میرحسین که با حمایت از هتاکان به مقدسات بویژه روز عاشورا و "خداجو" نامیدن آنان موجب اعتراض گسترده ملت متدین ایران شد، گفته است: "باید به گرایش مذهبی مردم توجه تام داشت. ما همه مذهبی هستیم." او در عین حال افزود: "اما صرف اینکه مذهبی هستیم، کافی نیست".

موسوی در حالی از مذهبی بودن سخن گفته که برخی حامیان شاخص او همچون اکبر گنجی و عبدالکریم سروش حتی وجود امام زمان، معصومیت ائمه، کلام خدا بودن قرآن و بسیاری دیگر از ملزومات دین اسلام را زیر سوال برده و به حمایت گسترده از همجنس‌بازی مشغولند.

"کاهش طلاق" از اهداف جنبش سبز است

وی همچنین در سخنانی از جنس اظهارات بامزه مهدی کروبی، "کاهش طلاق" را یکی از اهداف جنبش سبز خوانده است!

آقای موسوی درباره طیف اجتماعی حامیان خود هم اظهار نظر و نظرات کارشناسان اجتماعی در اینباره را تلویحا تایید کرده است. کارشناسان سیاسی بارها اعلام کرده بودند که فقط بخش محدودی از یک طبقه اجتماعی خاص در کلانشهری مانند تهران، به حمایت از فرقه سبز می پردازند که البته در میان همین طیف هم ریزش شدیدی رخ داده است؛ که از اثرات راهپیمایی ده‌ها میلیونی 22 بهمن ارزیابی شده است.

در ادامه همین موضوع میرحسین ضمن تایید این گفته کارشناسان، عنوان کرده است: "در این شرایط همه ما باید از تکیه بر نخبه ها فراتر رویم و به گروه های مرجع دیگر و تاثیرگذار جامعه متوجه شویم، باید به سمت معلمان، کارگران و اقشار مختلف برویم و مسائل را برای آنها توضیح دهیم."

دست به یک مبارزه گسترده بزنید

به نظر می‌رسد پس از ریزش شدید هواداران فرقه سبز است، آقای موسوی در تلاش است تا با تسری دادن القائات طیف افراطی اصلاحات به اقشار مختلف جامعه، به احیای "لشکرکشی‌های خیابانی" علیه جمهوری اسلامی بپردازد.

در همین راستا وی از حامیان خود خواسته است که برای پیروزی دست به یک "مبارزه اجتماعی گسترده" بزنند.

آقای موسوی در بخش دیگری از این سخنرانی، مجددا بر ادعای بدون سند خود مبنی بر "تقلب" پافشاری کرده و گفته است: "یکی از اهداف جنبش سبز، حرکتی سیاسی برای پس گرفتن "رای مردم" است".

او در موضعی متناقض و پس از آنکه هواداران دچار ریزش شده خود را به حضور در خیابان تشویق کرد، سال آینده را سال "صبر و استقامت" نامیده و گفته است: "باید مردم را به صبر و استقامت دعوت کرد".

تلاش برای سواستفاده از وجهه مراجع

میرحسین همچنین با توجه به اظهارات صریح مراجع عظام تقلید در محکومیت رفتارهای ساختارشکنانه و غیرقانونی سران اصلاحات در ماه‌های بعد از انتخابات و برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات و اظهارات ضد دینی حامیان خود، خواستار نزدیکی اعضای این طیف به مراجع شده است.

البته هدف دیگر از این اقدام توجیه شرعی ادامه آشوب ها و استفاده از وجهه و جایگاه مراجع برای مهیا ساختن فضای مورد نظر ارزیابی شده است.

موسوی نسخه جدید بنی صدر

فعالان سیاسی معتقدند روندی که آقای موسوی در ماه‌های بعد از انتخابات در پیش گرفته، همانندرویکرد و اقدامات ابوالحسن بنی‌صدر در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی است.

بنی‌صدر در روزهای ابتدایی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، خود را یک انسان انقلابی و مذهبی معرفی کرد که به دنبال موفقیت نظام جمهوری اسلامی است. با این حال، تعدادی از خواص بابصیرت آن زمان نظیر شهید عبدالحمید دیالمه که به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی حضور داشت، نسبت به شخصیت نفاق‌گونه او هشدار دادند.

با این حال بنی صدر توانست با این ظاهرسازی، رای مردم را در انتخابات ریاست جمهوری کسب کند و به عنوان اولین رئیس جمهور ایران برگزیده شود. البته بنی صدر نتوانست مدت زیادی چهره اصلی خود را پنهان نگه دارد و در جریان رویدادهای مختلف، اهداف و رویکرد مخالف اسلام و ایران او و پیوندش با گروه های چون منافقین آشکار گشت.

این موضوع در جریان غائله 14 اسفند در دانشگاه تهران روی داد. در این زمان به طورکامل پرده از چهره بنی صدر فرو افتاد و مردم به ماهیت حقیقی او پی بردند.

موسوی و بنی صدر، فاقد صلاحیت

در ادامه نصیحت ها و سپس هشدارهای پی در پی امام راحل هم در بازگشت بنی صدر موثر نیفتاد تا اینکه نهایتا او از فرماندهی کل قوا عزل شد و سپس توسط نمایندگان مردم در مجلس و تایید امام، حکم عدم کفایت سیاسی گرفت و صلاحیت ادامه حضور در نظام سیاسی جمهوری اسلامی را همانند این روزهای آقای موسوی از دست داد.

البته بنی صدر به این هم راضی نشد و ترجیح داد که با رجوی، سرکرده گروهک منافقین از ایران فرار کند و فصل تازه ای از دشمنی با نظام را تحت حمایت آشکار غرب علیه ایران اسلامی آغاز کند.

میرحسین موسوی هم در ابتدا به شعار خط امام و اعلام پایبندی به قانون اساسی و ولایت فقیه وارد عرصه شد اما در ادامه نه تنها از امام و قانون عبور کرد که حتی ادعای خود را درباره "احترام به رای مردم" نقض کرد و ضمن همسویی با دشمنان نظام به ایستادگی در برابر رای ملت پرداخت.

مقام معظم رهبری هم همانند حضرت امام تلاش کردند تا به نشان دادن راه قانونی، نصیحت کردن و در پایان هشدار دادن، آقای موسوی و دیگر سران جریان اصلاحات را از ادامه تقابل با قانون و رای مردم بازدارند و درون نظام نگه دارند ولی با پافشاری آنان بر مواضع ساختارشکنانه خود، ایشان اعلام کردند: "افرادی که حاضر نیستند قانون و رأی اکثریت را قبول کنند و نقطه قوتی همچون انتخابات افتخارآفرین چهل میلیونی را تبدیل به نقطه ضعف می‌کنند صلاحیت حضور در چارچوب نظام اسلامی را از دست می‌دهند که از دست داده‌اند".

با این حال میرحسین امروز بار دیگر با تاکید بر ادامه اغتشاشات علیه نظام نشان داد که دغدغه وی جمهوری اسلامی و خط امام نیست.

پیش از این هم کارشناسان سیاسی و افرادی نظیر دکتر مرندی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و محمد نبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اعلام کرده بودند که اقدامات آقای موسوی در ماه‌های اخیر کاملا منطبق بر اعمال و رفتار بنی‌صدر در اوایل انقلاب است و اقدام رهبر معظم انقلاب در برابر وی، همانند رفتار امام با بنی صدر است.
[ سه شنبه 25 اسفند 1388 ] [ 06:56 ب.ظ ] [ احمد ترابی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
موتور جستجوی خبر قطره >

ولایت فقیه