تبلیغات
صدر نیوز

صدر نیوز
((سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد.))امام خامنه‌ای مدظله‌العالی 
نویسندگان
نظر سنجی
در جهان امروز که جریان های افراطی شکل گرفته اند نظر شما درباره وحدت سنی و شیعه چیست؟

صفحات جانبی
انتشار این اسکناس‌ها بدون ذکر جمله «به خدا اعتماد می‌کنیم» می‌باشد که در جنگ‌‌های داخلی امریکا از قرن نوزدهم نماد و شعار همبستگی ملی امریکا بود و حذف آن می‌تواند نشانگر جهت‌گیری‌های جدید اجتماعی – سیاسی جامعه امریکا باشد.

شبکه ایران: خزانه‌داری امریکا از 21 آوریل (1 اردیبهشت) نسبت به انتشار اسکناس‌های جدید که شامل اسکناس‌های دویست‌دلاری نیز می‌باشد اقدام می‌کند.

انتشار این اسکناس‌ها بعضاً بدون ذکر جمله «به خدا اعتماد می‌کنیم» می‌باشد که در جنگ‌‌های داخلی امریکا از قرن نوزدهم نماد و شعار همبستگی ملی امریکا بود و حذف آن می‌تواند نشانگر جهت‌گیری‌های جدید اجتماعی – سیاسی جامعه امریکا باشد.

 به گزارش جوان آنلاین، از میزان و حجم دلارهای تازه، زمان ورود آن به بازار نحوه جایگزینی با دلارهای قدیمی و نحوه از رده خارج کردن و بی‌اعتبار شدن دلارهای قدیمی هنوز اخباری منتشر نشده است. برخی آگاهان گفته‌اند که دلارهای جدید در میزان گسترده چاپ شده و بزودی و ناگهانی منتشر خواهد شد.

 تحلیل‌ها

رکود اقتصادی امریکا و کاهش ارزش دلار در مقابل سایر ارزهای خارجی، این کشور را ناچار به تغییر قطعه‌های اسکناس کرده است که علی‌رغم پیشرفت بانکداری الکترونیکی در جهان و عدم نیاز به پول نقد فیزیکی، انتشار اسکناس‌های دویست دلاری حاکی از وضعیت مالی حاد اقتصاد امریکا می‌باشد. انتشار اسکناس‌های بزرگ در خارج امریکا می‌تواند امر پولشویی درآمدهای نامشروع دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی امریکائیان در اقدامات تروریستی و قاچاق مواد مخدر را تسهیل کند.

اگرچه خزانه‌داری انتشار اسکناس‌های جدید را برای مقابله با جعل اسکناس ذکر کرده است ولی انتشار اسکناس جدید بدون پشتوانه می‌تواند تأمین مالی برای هزینه‌های هنگفت ماشین جنگی – اطلاعاتی امریکا در خاورمیانه، افغانستان و سایر نقاط جهان باشد.

امریکایی‌ها با هرگونه تلاش و اقدام مذبوحانه‌ای درصددند تا دلار شکست خورده و تضعیف شده در مقابل ارزهای دیگر را دوباره رونقی بخشند و جان تازه‌ای به آن بدهند و سیادت و آقایی اقتصادی دوباره‌ای به دست آورند که ظاهراً بعید به نظر می‌رسد.

از نظر کارشناسان اجرای این‌گونه طرح‌ها سرپوشی بر شکست‌های پیاپی اوباما در سیاست خارجی و حضور ناکام در عراق و افغانستان و ناتوانی در مهار بحران اقتصادی داخلی و طرح‌های رفاه اجتماعی بی‌ثمر وی ارزیابی می‌شود.

چاپ دلارهای بی‌پشتوانه جدید نوعی انتقام‌گیری از ارزهای تقویت شده‌ای چون یورو و مقابله با رشد اقتصادهایی چون چین است.

پیش‌بینی می‌شود به دنبال شکست برنامه‌های اقتصادی امریکا و ایجاد بحران گسترده مالی که از امریکا شروع شد و تقریباً همه اقتصادهای کشورهای مختلف دنیا را متأثر ساخت، این بار جهان با هوشیاری بیشتر در مقابل طرح‌های سلطه‌طلبانه امریکا واکنش از خود نشان دهد.
[ چهارشنبه 26 اسفند 1388 ] [ 10:41 ق.ظ ] [ احمد ترابی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
موتور جستجوی خبر قطره >

ولایت فقیه