تبلیغات
صدر نیوز

صدر نیوز
((سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد.))امام خامنه‌ای مدظله‌العالی 
نویسندگان
نظر سنجی
در جهان امروز که جریان های افراطی شکل گرفته اند نظر شما درباره وحدت سنی و شیعه چیست؟

صفحات جانبی
 

خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد تعیین سرنوشت سیاسی فلسطین به دست مردم آن و جهانی كردن مبارزه با رژیم اشغالگر قدس را جزو اصول مورد اعتقاد مجلس شورای اسلامی ایران خواند.


به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس در بانكوك پایتخت تایلند، طی سخنانی اظهار داشت: ایران خواستار تامین چرخه سوخت در چارچوب پیمان منع گسترش سلاحهای اتمی و خلع سلاح هسته‌ای جهان به ویژه در خاورمیانه و زرادخانه هسته‌ای رژیم صهیونیستی استوار است.
وی با تاكید بر استفاده از تمام ظرفیت سیاسی برای پیشبرد صلح و امنیت، ارتقاء مردم سالاری و احترام به رعایت حقوق بشر؛ خواستار شناسایی چالش‌های فراروی جوامع انسانی شد و افزود: باید در برابر قدرت‌هایی كه با تكیه بر توان نظامی، سیاسی، اقتصادی و رسانه‌ای
خود آزادی، استقلال، تمامیت ارضی و حق تعیین سرنوشت ملت‌ها را مورد تهدید قرار داده‌اند؛ مواضع جدی و اصولی اتخاذ كنیم.
رئیس هیات پارلمانی ایران در این اجلاس افزود: مجلس شورای اسلامی با الهام از آموزه‌های قطعی دین مبین اسلام و رهنمودهای حیات بخش قرآن كریم و پیامبر اعظم ( ص) و اهل بیت ( ع ) و اصحاب برگزیده آن حضرت از آغاز تولد مبارك خویش براین اصول اصرار ورزیده است و از همه ظرفیت‌های خود در دفاع از حقوق مشروع همه ملل و دولت‌های قانونی استفاده می‌كند.
ابوترابی فرد افزود: مجلس ایران با قامتی بلند و برآمده از عقلانیت، دانش، ایمان و معرفت در برابر یكجانبه‌گرایی، تهدید و تطمیع نظام سلطه به سركردگی آمریكا ایستاده و حركت پرشتاب و قانونمند در چارچوب اصولی خاص را در دستور كار خود قرار داده است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی؛ طرح اندیشه حیات و ارزش‌های معنوی اسلام و نظام‌های اجتماعی مبتنی بر آن به عنوان تفكری حیات آفرین و امید زا و مترقی، تلاش برای تبیین، تحكیم و گسترش مبانی مردم سالاری برآمده از ایمان و معرفت و حضور موثر و تعیین كننده مردم در عرصه‌های تصمیم‌سازی و شكل‌گیری نهادها و نظام‌های سیاسی و اداره جوامع بشری از جمله این اصول دانست.
ابوترابی فرد، اعتقاد به ضرورت تولید علم و تبدیل دانش به فناوری و استفاده از همه ظرفیت‌های علمی برای توسعه جوامع بشری و رویارویی با استفاده ابزاری از دانش و ایجاد شكاف و تنش بین ملت‌های شمال و جنوب، تحقیر نظام سلطه و استكبار جهانی و شكستن ابهت پوشالی آن و مبارزه قطعی با یكجانبه گرایی و زیاده خواهی آمریكا را از اصول مورد اعتقاد و عمل مجلس شورای اسلامی اعلام كرد.
وی دفاع از حق مشروع آوارگان فلسطین در بازگشت به سرزمین خود و تعیین سرنوشت سیاسی فلسطین به دست مردم فلسطین از هر آئین و كیش، جهانی كردن مبارزه با رژیم اشغالگر قدس، استفاده از تمام ظرفیت جهان اسلام و تمامی ملل و دول قاره كهن آسیا برای اعتلای جایگاه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این قاره بزرگ در هزاره سوم را از دیگر اصول مورد اعتقاد مجلس شورای اسلامی دانست.
رئیس هیات پارلمانی ایران در اجلاس بین المجالس در ادامه تصریح كرد: با این حال نظام سلطه و قدرت‌های بزرگ از همه ظرفیت و توان خویش در راستای تضعیف موقعیت ژئوپلیتیك و ژئواستراتژیك ایران با تحمیل بحران‌های فرسایشی و تلاش برای برهم زدن امنیت داخلی، كاهش توانایی‌های اقتصادی و مالی، اعمال فشارها و تهدیدها و تحریم‌های مستمر و ممانعت از دستیابی جمهوری اسلامی ایران به فناوری‌های نوین استفاده كرده است.
ابوترابی فرد افزود: ملت هوشمند و مقتدر ایران با رصد كردن این توطئه‌ها و دسیسه‌ها در چارچوب مقررات و قوانین بین المللی با تكیه بر اراده برآمده از ایمان و متكی بر اندیشه خود در مسیر افزایش اقتدار سیاسی، علمی، اقتصادی، دفاعی و امنیتی خود و تحكیم پیوند استوار خویش با ملل و دول آزادی خواه جهان در آسیا، افریقا، اروپا و آمریكای لاتین گام برداشته است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح كرد : عزم استوار ملت ایران در استفاده صلح آمیز از دانش هسته‌ای و تاكید بر خلع سلاح هسته‌ای جهان به ویژه در خاورمیانه و زرادخانه هسته‌ای رژیم صهیونیستی از این اعتقاد راسخ الهام گرفته است.
[ سه شنبه 10 فروردین 1389 ] [ 12:21 ب.ظ ] [ احمد ترابی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
موتور جستجوی خبر قطره >

ولایت فقیه