تبلیغات
صدر نیوز

صدر نیوز
((سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد.))امام خامنه‌ای مدظله‌العالی 
نویسندگان
نظر سنجی
در جهان امروز که جریان های افراطی شکل گرفته اند نظر شما درباره وحدت سنی و شیعه چیست؟

صفحات جانبی
اظهارات زهرا رهنورد و فائزه هاشمی را می‌توان پرده‌ای جدید از پروژه "اسلام ستیزی" و تبلیغ "پروتستانتیزم اسلامی" ارزیابی کرد؛ پروژه‌ای که در آن به اسم روشنفکری دینی، به اصیل‌ترین و پایه‌ای‌ترین اصول اسلام حمله می‌شود و قرار است اسلام آمریکایی در برابر اسلام ناب محمدی قد علم کند.

شبکه ایران - مهدی خانعلی‌زاده: "قوانین اسلام واپسگرایانه است"، "زن در اسلام جنس دوم است"، "حکم دیه در اسلام غیرانسانی است"، "تعدد زوجات ضدبشر است" و ... این عبارات تنها بخشی از اظهارنظرهای افرادی است که در پوشش "تلاش برای احقاق حقوق زنان"، اندیشه‌های فمینیستی درباره زنان را تبلیغ می‌کنند؛ اندیشه‌هایی که قله و فتح‌الفتوح حقوق زنان را در "مرد شدن" خلاصه کرده است. در این تفکر، مرد جایگاه ارزشمندی دارد که زن در صورت عدم احراز این جایگاه، به شایستگی خود نمی‌رسد. در واقع برای زن ایده‌آل بودن باید به یک مرد تبدیل شد!

 


 

این اندیشه‌ها درحالی در زرورق "احقاق حقوق زن" و "پاسداری از جایگاه اجتماعی زن" به دختران جهان پیشکش می‌شود که حامیان این جریان، دین مبین اسلام را که ملاک ارتقای جایگاه افراد را منحصر به دانش، تفکر و ارزش‌های انسانی می‌داند، به "تحجر" و صدور احکام "ضد زن" متهم می‌کنند. جریان موسوم به "فمینیسم ایرانی" نیز که توسط افرادی مثل شیرین عبادی، شادی صدر و شیوا نظرآهاری هدایت می‌شود، در سال‌های اخیر ارتباط گسترده‌ای را با نهادهای به اصطلاح حقوق‌زنان در آمریکا و اروپا برقرار کرده‌اند و با دریافت کمک‌های گسترده مالی از این سازمان‌ها، درصدد هستند تا با ارائه الگوی غربی برای زنان و دختران ایرانی، همان تصویری که از "زن برگزیده" در غرب ارائه می‌شود را نقطه کمال دختران معرفی کنند.

با این حال و درحالی که کارنامه سیاه اقدامات این تشکیلات برای زیر سوال بردن احکام اسلامی و ناعادلانه خواندن آن‌ها در زمینه حقوق زنان، زبانزد عام و خاص است، برخی افراد که کباده "روشنفکری دینی" می‌کشند نیز نوای همراهی با این افراد سرداده‌اند و از "غیرانسانی بودن" احکام اسلامی صحبت می‌کنند.

فائزه هاشمی رفسنجانی در مصاحبه با یک سایت الحادی مدعی شده که نص صریح قرآن کریم مبنی بر "تعدد زوجات" و همچنین بحث مربوط به مهریه زنان، "غیرانسانی" است و هیچ انسانی حاضر به پذیرش آن نیست. این اظهارات توهین‌آمیز فائزه هاشمی دقیقا نشات گرفته از تفکرات همین گروه‌های ضددین است که قبلا هم در روزنامه زن که توسط وی منتشر می‌شد، پوشش داده شده است. وی همچنین چندی پیش اصالت نماد رسمی عفاف و پاکدامنی دختران ایرانی را زیر سوال برد و از اینکه بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی، پوشش "چادر" به عنوان یک ارزش مطرح شده، ابراز تاسف کرد!

البته توهین به ارزش‌های اسلامی و احکام دینی و "کهنه" و "قدیمی" خواندن آن‌ها منحصر به فائزه هاشمی رفسنجانی نیست؛ پیش از او هم کسی که خود را "روشنفکرترین زن ایران" و "روشنفکر قرآن‌پژوه" نامیده، برخی قوانین دین مبین اسلام را "واپسگرایانه" خوانده بود. زهرا رهنورد چندی پیش رسما از حکم صریح اسلام درباره دیه انتقاد کرد و با "واپسگریانه" خواندن این حکم، گفت: "در قوانین واپس‌گرا زن به عنوان جنس دست چندم تلقی شده، در کدام قلمرو است که تبعیض وبی عدالتی در قوانین ما لحاظ نشده...دیه نامساوی زن و مرد، قوانین تبعیض آمیز مربوط به طلاق و تابعیت و غیره". رهنورد به این هم اکتفا نکرده و در طی 6 ماه گذشته، دفعات متعدد به دیدار سران تشکیلات فمینیستی ایران رفته و با سخنرانی‌های آتشی، تلاش مضاعفی را برای جلب توجه و نظر این افراد صورت داده است.

 


 

اظهارات رهنورد و هاشمی را می‌توان پرده‌ای جدید از پروژه "اسلام ستیزی" و تبلیغ "پروتستانتیزم اسلامی" ارزیابی کرد؛ پروژه‌ای که در آن به اسم روشنفکری دینی، به اصیل‌ترین و پایه‌ای‌ترین اصول اسلام حمله می‌شود و قرار است اسلام آمریکایی در برابر اسلام ناب محمدی قد علم کند.
[ شنبه 18 اردیبهشت 1389 ] [ 04:14 ب.ظ ] [ احمد ترابی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
موتور جستجوی خبر قطره >

ولایت فقیه