تبلیغات
صدر نیوز

صدر نیوز
((سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد.))امام خامنه‌ای مدظله‌العالی 
نویسندگان
نظر سنجی
در جهان امروز که جریان های افراطی شکل گرفته اند نظر شما درباره وحدت سنی و شیعه چیست؟

صفحات جانبی

مقدمه

تدوین_ فاطمه پیروی : دولت بریتانیای کبیر از مدت ها پیش در این فکر بود که امپراطوری خود را دارای عظمت و اقتدار هر چه بیشتر سازد. طوری که خورشید از دریای انگلستان طلوع و مجددا در آن غروب کند.

وزارت مستعمرات (وزارت مستعمرات نام وزارتخانه ای مستقل بود که هدف و ماموریت آن، اداره کشورهای زیر سلطه انگلستان بود. که بر اثر بیدار شدن و رشد فکری برخی ملت ها این نام در ظاهر محو شد و این وزارتخانه به وزارتخانه امر خارجه انگلستان  منضم گردید و هم اکنون نیزهمان هدف و ماموریت را ادامه می دهد.) برای هر بخشی از بخشهای این کشور ها کمیسیون های مخصوصی به منظور بررسی اهداف خود مقرر ساخته بود و من از ابتدای ورودم به وزارت مستعمرات مورد توجه و اعتماد شخص وزیر قرار گرفتم.

وزیر، مسئولیت شرکت هند شرقی را به من سپرد و هددف این شرکت در ظاهر ، تنها بازرگانی بود اما در باطن هدفش راهیابی به منظور سیطره هرچه بیشتر بر هند و دست یافتن بر این شبه قاره بود.

از امکانات یک تحول در آینده هیچگاه غفلت نداشتیم و لذا برنامه های دراز مدتی به منظور سیطره تفرقه و جهل و فقر گاهی هم ایجاد امراض اجرا می کردیم.

مشکل ما با اسلام و ممالک اسلامی

آنچه که بسیا فکر ما را پریشان می کرد کشور های اسلامی بود . امپراتوری عثمانی در مدتی کمتر از یک قرن آخرین نفس خود را خواهد کشید ؛ با حکومت ایران قرارداد های محرمانه ای بسته بودیم و در این کشور جاسوس ها و دست نشانده هایی کاشته بودیم و رشوه و فساد اداری و سرگمی پادشاهان با زنان زیبا، پیکر این دو کشور را فرسوده بود. باز هم به چند جهت ، اعتمادی به نتایج مورد نظر خود نداشتیم:

1 نیروی فوق العاده ای که اسلام در میان پیروان خود داشت. به ویژه مسلمانان شیعه در ایران خطر مهمی برای ما داشته اند. روزی از یک نفر شیعه پرسیدم: شما شیعیان چرا با این خشم به مسیحیان نگاه می کنید؟

گفت: پیامبر اسلام مردی حکیم بوده و خواسته که هر کافری را در محاصره قرار دهد. و ...

نمی خواستم زیاد با او بحث و گفتگو کنم، چون می ترسیدم درباره من ایجاد شبهه ای بشود زیرا من سر و وضع اسلامی به خود گرفته بودم و همیشه از بحث های تند و سخت پرهیز می کردم.

2 هیچ نوع اطمینانی در مورد آل عثمان و حکام فارس نداشتیم که روزی هشیار شوند و با یک نهضت ، نقشه های سیطره ما را بر هم زنند.

3 ما از علمای مسلمین سخت نگران بودیم ، زیرا مانع تحقق بخشیدن به آرمان های ما بودند ، آنان از برنامه های زندگی معاصر کاملا بی اطلاع بودند و تنها بهشتی را که قرآن به آنان وعده داده است در مد نظر داشتند، لذ سر مویی حاضر نبودند از افکار و عقاید خود دست بردارند مردم هم از آنان پیروی می کردند و حکومت ها از علما وحشت داشتند.

کنفرانس های بسیار زیادی تشکیل می دادیم تا راه حل هایی برای پیروزی پیدا کنیم ، ولی در پایان هر جلسه ای با بن بست روبرو می شدیم. خودمان را عادت داده بودیم که همیشه امیدوار بوده و بی نهایت صبر داشته و پر حوصله باشیم. کشیش گفت:

مسیح به حکومت نرسید مگر پس از 300 سال ستم دیدن . لازم است که با ایمان راسخ تر و صبر طولانی ، مسلح شویم و از تمامی امکانات به منظور تسلط مسیحیت در ممالک پیروان محمد استفاده کنیم ؛ زیرا پدران برای فرزندان می کارند.

این داستان ادامه دارد....
[ دوشنبه 9 آبان 1390 ] [ 04:07 ب.ظ ] [ احمد ترابی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
موتور جستجوی خبر قطره >

ولایت فقیه