تبلیغات
صدر نیوز

صدر نیوز
((سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد.))امام خامنه‌ای مدظله‌العالی 
نویسندگان
نظر سنجی
در جهان امروز که جریان های افراطی شکل گرفته اند نظر شما درباره وحدت سنی و شیعه چیست؟

صفحات جانبی

سرگذشت رفقای دیگر

تدوین_ فاطمه پیروی : نه مامور دیگر که همزمان با من از وزارت مستعمرات اعزام شده بودند، همزمان با من ، دستور بازگشت را دریافت کردند. ولی از ده نفر ،تنها شش نفر بازگشت نمودیم . علت باز نگشتن چهار مامور دیگر این بود :

1-    یک نفر از آنان مسلمان شده بود و در مصر مانده بود.

2-    نفر دیگر از آنها که نژادا روسی بود ، به روسیه بازگشته بود. دبیر کل سخت درباره این شخص نگران بود که چه بسا از طرف روسیه در وزارت مستعمرات جاسوسی می کرده و حالا که به هدفش رسیده بازگشت نموده است.

3-    مامور سوم در اماره در اثر وبا مرده بود .

4-    نفر چهارم از او خبری نبود .

وزارت مستعمرات، از دست دادن چهار نفر از ده نفر را مصیبتی بسیار بزرگ می دانست.

مرا به کنفرانسی فرستاد که به منظور شنیدن گزارشات ما شش نفر تشکیل شده بود. در این کنفرانس ، جمعیت زیادی از وزارت مستعمرات به ریاست خود وزیر، اجتماع کرده بودند تا به گزارشات ما گوش فرا دهند. از لحاظ درجه و ارزیابی فعالیت ها ، من در درجه سوم بودم. من در یاد گرفتن ترکی و عربی و فرا گرفتن قرآن و تعلیمات شریعت اسلام، پیشرفت بسیاری کرده بودم ولی از لحاظ گزارشاتی که وزارت مستعمرات را به نقاط ضعف دولت عثمانی آگاه کند ، پیروزی نداشتم.

به دبیر کل گفتم: هدف اساسی من در این مدت یاد گرفتن زبان و تعلیمات دینی مسلمانان بود، لذا من وقت مهمی به منظور گزارشات دیگر صرف نمی کردم ولی در سفر آینده اگر به من اعتماد کردید نظرتان را بهتر تامین خواهم کرد.

مستر همفر! در سفر آینده دو هدف اساسی در پیش داری:

1 نقطه ضعف مسلمانان را بیابی و ببینی از چه راهی می توانی در داخل آنان رخنه کنیم و ریشه آنان را بکنیم.

2 هر گاه نقطه ضعف را پیدا کردی ، خودت این هدف را دنبال کنی.

شش ماه در لندن باقی ماندم و در این مدت با دختر عمویم ماری شوای ازدواج کردم .در انتظار مهمان تازه در خانواده ام بودم که ناگهان دستورات اکیدی پشت سر هم از وزارت صادر شد که من باید به طرف عراق روانه شوم .

پس از شش ماه خودم را در بصره از شهر های عراق دیدم. که شهری است عشایری و اهالی آن مختلط از شیعه و سنی و اعراب و عده کمی هم مسیحی در این شهر وجود دارد.

شیعه چه می گوید؟

شیعه خودش را منصوب به علی ابن ابیطالب می داند . شیعیان می گویند : رسولشان محمد، علی را به عنوان جانشین پس از خودش تعیین کرده  و گفته است : علی و فرزندان یازده گانه اش هر یک پس از دیگری جانشین اویند.

مستر همفر در نبوت پیامبر تردید داشت؛ طوری که نه از قرآن ، نه در گفتگو با شیخ احمد و نه در صحبت با یکی از کشیشان لندن نتوانسته بود به نتیجه ای برسد . ولی بدون شک محمد را بسیار عظیم و یکی از هوشمندان بزرگ می داند.

 

 

اهل سنت چه می گویند؟

اهل سنت می گویند: مسلمانان پس از پیامبر صلاح دیدند که ابوبکر جانشین او باشد و پس از او عمر و پس از او عثمان و پس از عثمان علی شایستگی خلافت داشت.

نظیر این نزاع و اختلاف، در هر دینی مشاهده می شود به خصوص در مسیحیت ، ولی من نمی دانم که باقی ماندن این نزاع دیگر چه فایده ای دارد، علی و عمر هر دو مرده اند هم اکنون اگر مسلمانان عاقل باشند باید در فکر امروز خود باشند نه به فکر گذشته ها .

یک روز نزاع شیعه و سنی را در وزارت مستعمرات برای بعضی از روسای خود تعریف کردم، رئیس به من نهیبی زده گفت: بر تو لازم است تا می توانی این شکاف را بیشتر کنی نه آنکه به فکر اتحاد کلمه آنان باشی.

در یکی از جلسات، که پیش از حرکت به سوی عراق با هم داشتیم به من گفت: همفر بدان از وقتی که خداوند هابیل و قابیل را خلق کرده است ، این نزاع ها به طور طبیعی در میان بشر بوده است و این نزاع ها همچنان خواهند ماند تا مسیح بیاید.

عمده هدف در این سفر ، به این نوع نزاع ها در میان مسلمین پی ببری ، نقطه های انفجار این نزاع ها را به دست بیاوری و معلومات دقیق و کافی در این باره به وزارت مستعمرات برسانی و هر جا هم که توانستی فتنه ای به راه اندازی ، عالی ترین خدمت را به انگلستان کرده ای .

زیرا ما انگلیسیها نمی توانیم زندگی راحتی داشته باشیم، مگر از راه فتنه انگیختن و ایجاد نزاع در تمامی مستعمراتی که داریم.

اگر مسلمانان اتحاد کلمه را از دست دادند و نیروهایشان متفرق شد، ما به بهترین را می توانیم آنان را به سادگی استعمار کنیم.

ادامه دارد.....
[ پنجشنبه 12 آبان 1390 ] [ 01:21 ب.ظ ] [ احمد ترابی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
موتور جستجوی خبر قطره >

ولایت فقیه