تبلیغات
صدر نیوز

صدر نیوز
((سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد.))امام خامنه‌ای مدظله‌العالی 
نویسندگان
نظر سنجی
در جهان امروز که جریان های افراطی شکل گرفته اند نظر شما درباره وحدت سنی و شیعه چیست؟

صفحات جانبی

بحثی بین محمد بن عبد الوهاب و یک عالم شیعی

تدوین- فاطمه پیروی : میان محمد بن عبد الوهاب و یکی از علمای ایران که میهمان عبدالرضا بود سر سفره بحثی در گرفت ( شیخ جواد قومی که نام عالم شیعی بود- )

من از این بحث در شگفت شدم و این طور تعبیر می کند که محمد بن عبد الوهاب را در مقابل شیخ قمی همانند گنجشکی در چنگ صیاد دیدم که نتوانست به خود بجنبد!

گمشده خود را یافتم

گمشده خود را در محمد بن عبد الوهاب پیدا کرد. زیرا پایبند نبودن او به ضوابط مذهبی، و روح غرور و خود پسندی و تنفری که از علمای عصر خود داشت و استقلال نظرش که حتی به خلفای چهارگانه  نیز اهمیتی نمی داد و تنها به فهم خودش در قرآن و سنت اتکا می کرد ، از بارزترین نقاط ضعفی بود که می توانستم از این راه ها در او نفوذ کنم . این جوان با این همه غرور کجا؟ و آن شیخ ترکی که در ترکیه نزدش درس می خواندم کجا ؟

میان خودم و محمد محکمترین ارتباط ها را برقرار ساختم و مرتب به او می گفتم تو خیلی از علی وعمر بااستعدادتر و با کفایت تری ونیز می گفتم: اگر در زمان رسول خدا بودی حتما تو را برای خودش به جانشینی انتخاب می کرد، نه عمر و نه علی را. و مرتب به او می گفتم : « من امید بسیاری دارم که روزی اسلام به دست تو تجدید شود، زیرا تو تنها نجات دهنده ای هستی که امید است به وسیله تو اسلام ، از این سقوط نجات یابد. »

با محمد قرار گذاشتم که در تفسیر قرآن طبق افکار خودمان بحث کنیم و کاری به افکار مذاهب و بزرگان اسلام نداشته باشیم. و منظور من از این سبک بحث، این بود که محمد را به دام اندازم و برای پیاده کردن نقشه هایم زمینه سازی کنم و محمد هم مرتب برای آنکه روشنفکری و آزاد فکری خودش را ثابت کند بیشتر نظریاتی که من می دادم می پذیرفت.

روزی به او گفتم : « صیغه کردن زنان متعه- جایز است».

گفت : نه خیر، جایز نیست.

گفتم: خداوند در قرآن می فرماید:« آنچه را که با آن ، زنان را متعه نموده اید ( مهریه) مزد آنان را بدهید.( سوره نساء آیه 24) »

گفت: عمر متعه را حرام کرده و می گوید: دو نوع متعه در زمان پیغمبر حلال بوده و من آن دو را حرام می کنم و مرتکب آن را مجازات می کنم.

گفتم : تو می گویی من از عمر عالم تر هستم ، به چه دلیل نظر قرآن را و رای رسول خدا را رها کرده و به قول عمر می چسبی؟

ساکت شد و هنگامی که دیدم سکوت دلیل بر آن است که قانع شده است به او گفتم : آیا من و تو چه عیب دارد آزاد باشیم و از زنان به عنوان متعه استفاده کنیم؟ سرش را به علامت رضایت تکان داد ، فورا فرصت را غنیمت شمرده ، با او قرار گذاشتم که برایش زنی را بیاورم تا آن را صیغه کند و هدفم از این کار این بود که ترس او را از مردم بشکنم.

فورا به سراغ بعضی از زنان مسیحی که از طرف وزارت مستعمرات دوره دیده بودند- رفتم و جریان را کاملا برایش تعریف کردم و برای او نام صفیه را تعیین کردم و در روز مقرر شیخ محمد را به خانه آن زن بردم و صیغه صفیه را به مدت یک هفته خواندیم و شیخ نیز مقداری طلای نقد به عنوان مهریه به زن داد.

پس از آنکه صفیه کاملا عقل و هوش از سر محمد ربود و محمد مزه مخالفت با دستورات شریعت را زیر پوشش اجتهاد و بازنگری احکام اسلام چشید و مزه استقلال در رای و بی قید بودن را متوجه شد ، مرحله جدیدی را آغاز نمودم.
[ چهارشنبه 18 آبان 1390 ] [ 03:05 ب.ظ ] [ احمد ترابی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
موتور جستجوی خبر قطره >

ولایت فقیه