تبلیغات
صدر نیوز

صدر نیوز
((سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد.))امام خامنه‌ای مدظله‌العالی 
نویسندگان
نظر سنجی
در جهان امروز که جریان های افراطی شکل گرفته اند نظر شما درباره وحدت سنی و شیعه چیست؟

صفحات جانبی

بحث پیرامون عدم حرمت شراب

روز سوم از ایام متعه بحث مفصلی با محمد شروع کردم پیرامون عدم تحریم شراب در اسلام ، هرچه به آیات قرآن و احادیث پیامبر استدلال نمود من استدلال او را محکوم می کردم.

محمد کاملا به سخنان من گوش می داد ، در نهایت می گوید : از نظر اخبار ثابت شده است و نیز در بعضی اخبار وارد شده است که عمر شراب را با آب مخلوط میکرد و سپس آن را می آشامید و می گفت: تنها شراب مست کننده حرام است ، اما در صورتی که موجب مستی نشود حرام نیست.

بنابراین اگر شراب انسان را مست نکند مورد نهی نمی باشد.

یک بار دیگر به او گفتم «نماز واجب نیست.»

گفت : آری ، از بعضی علما شنیده ام که در اوقات نماز به جای نماز به یاد خدا می پرداخته اند .

شروع کردم این نظریه را در او تقویت کردن، تا جایی که یقین کردم بر عقلش غلبه یافته ام. دیگر مثل سابق چندان به نمازش اهمیت نمی داد ، به خصوص نماز صبح که اکثرا نماز صبحش را نمی خواند.

کم کم شروع کردم در آماده ساختن او ، که غیر از شیعه و سنی برای خود روشی در پیش بگیرد و از این پیشنهاد سخت خوشش می آمد ، چون دارای غرور بسیاری بود و چیزی جز این برنامه غرورش را سیر نمی کرد.

من و محمد بن عبد الوهاب به سرعت طبق برنامه ای که من برایش ترسیم کرده بودم پیش می رفتیم و هیچگاه اورا تنها نمی گذاشتم و بسیار اهمیت می دادم که در او روح استقلال و بی قیدی، خودپسندی، شک کردن در هر چیز ایجاد کنم و همیشه به آینده ای درخشان اورا مژده می دادم و طبع پر انتقاد اورا ستایش می کردم.

خوابی که برای شیخ دیدم

روزی برایش خوابی درست کردم و به او گفتم من دیشب در خواب رسول خدا را دیدم و آنطور که از وعاظ شنیده بودم محمد(ص) را توصیف کردم .رسول خدا به تو گفت : نترس که تو برتر از همه هستی . همینکه محمد بن عبد الوهاب خواب مرا شنید بسیار خوشحال شد و چندین بار از من پرسید که راست می گفتی ؟ و هر بار می گفتم بله ، تا اینکه خاطر جمع شد و فکر می کنم از همان روز تصمیم گرفت که ادعا ها و نظریه های خود را ظاهر کند .
[ شنبه 28 آبان 1390 ] [ 03:01 ب.ظ ] [ احمد ترابی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
موتور جستجوی خبر قطره >

ولایت فقیه