تبلیغات
صدر نیوز

صدر نیوز
((سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد.))امام خامنه‌ای مدظله‌العالی 
نویسندگان
نظر سنجی
در جهان امروز که جریان های افراطی شکل گرفته اند نظر شما درباره وحدت سنی و شیعه چیست؟

صفحات جانبی

در خصوص اداره جنگ در دوران دفاع مقدس این موضوع مطرح است كه آیا افرادی كه به عنوان فرمانده به اداره جنگ می پرداختند، سواد كلاسیك دانشگاهی و نظامی را برای این موضوع داشته اند یا خیر؟ لذا در ستون یك پرسش این هفته سعی داریم از زبان «دكتر حسن عباسی» كارشناس مسائل استراتژیك و رئیس مركز بررسی های دكترینال امنیت بدون مرز (اندیشكده یقین) به این پرسش پاسخ دهیم.
... ببینید اینكه بگوییم برای ما افتخار است كه شهدایی كه در جنگ حضور داشتند دانشجو بودند یا تحصیل كرده، نباید برای ما یك ارزش اصلی باشد، مثلاً بگوییم یك شهید دانشجوی زیست شناسی بوده و آمده علوم كفرآمیز و ضداخلاقی تولید «آلفرد كنیزی» را در چهار واحد پاس كرده پس او به همین خاطر شهید شده یا توانسته جنگ را اراده كند یا به خاطر سایر واحدهایی كه پاس كرده، به طور كل این فكر اشتباه است. این نباید ارزش اساسی شود كه «احمد متوسلیان» در دانشگاه علم و صنعت دانشجو بوده و حسن باقری در دانشگاه تهران سال اول حقوق بوده است، چرا كه نه احمد متوسلیان و نه حسن باقری و نه دیگران به خاطر درس هایی كه خواندند، نبود كه جنگ را این چنین اداره می كردند. اگر این طور بود امروز كه می گوییم حسن باقری تنها استراتژیست جنگ بوده و دانشجوی سال اول حقوق دانشگاه تهران هم بوده، اساتید حقوق و علوم سیاسی همان دانشگاه بیایند و استراتژی جنگ بنویسند آیا می توانند؟!
حسن باقری اگر شد حسن باقری، تنها به علت تقوایی بود كه ورزیده بود و خدا به خاطر آن تقوا حكمت را بر زبان و عمل او جاری ساخته بود.
یا از شهید مشهدی، همان اوستا «عبدالحسین بنا» بگویم كه امام خامنه ای در جلسه ای به كارگردانان فرمودند، روی این شخصیت كار كنند و هنوز هم كاری صورت نگرفته. او بی سواد بود او با همان حقوق كارگری، بچه های روستایی را آورد مشهد و برد درس طلبگی خواندند و حركت انقلابی در مشهد بخشی مدیون او است. اردیبهشت امسال هم كه در كمال ناباوری در حالی كه گفته بود برنمی گردد استخوان هایش برگشت. دقیقاً زمانی كه ولی اش به او نیاز داشت. زمانی كه بعضی ها می خواستند با خانه نشینی اهدافی را دنبال كنند، او آمد و پشت سر ولی اش ایستاد؛ حتی با استخوان هایش!
انقلاب و دفاع مقدس دانش آموزی بود. عده كمی دانشجو بودند خیلی ها هم دانشگاه را ترك كرده بودند و در جبهه حضور داشتند. من در آن دوران كاملاً به یاد دارم اكثر گردان ها قریب به 90 درصد زیر دیپلم بودند یا سن آنها اقتضا نمی كرد یا ترك تحصیل كرده بودند. پس این صحیح نیست كه بگوییم اداره كنندگان جنگ علم دانشگاهی داشتند و به واسطه آن جنگ را اداره كردند. بلكه عامل موفقیت ما در دوران دفاع مقدس، تقوای رزمندگان بوده كه منتج به جوشش حكمت در آنها می شده.
[ سه شنبه 4 بهمن 1390 ] [ 11:01 ب.ظ ] [ احمد ترابی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
موتور جستجوی خبر قطره >

ولایت فقیه