تبلیغات
صدر نیوز

صدر نیوز
((سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد.))امام خامنه‌ای مدظله‌العالی 
نویسندگان
نظر سنجی
در جهان امروز که جریان های افراطی شکل گرفته اند نظر شما درباره وحدت سنی و شیعه چیست؟

صفحات جانبی
پایگاه اینترنتی «بوستون‌هرالدب» 31 ژانویه 2012 (11 بهمن) در مقاله‌ای به بسته شدن تنگه هرمز از سوی ایران پرداخت و نوشت:...

گروه ترجمه - پایگاه اینترنتی «بوستون‌هرالدب» 31 ژانویه 2012 (11 بهمن) در مقاله‌ای به بسته شدن تنگه هرمز از سوی ایران پرداخت و نوشت: در صورتی که ایران تنگه هرمز را ببندد، در مقابل، واکنش آمریکا نیز باید نظامی باشد. بستن آب‌های بین‌المللی محاصره به‌شمار می‌رود که به‌ویژه اقدام جنگی علیه سایر کشورها تلقی می‌شود. در صورتی که آمریکا در مقابل اقدام ایران برای بستن تنگه هرمز به عنوان آبراه بین‌المللی حیاتی نایستد، آمریکا در چشم همگان برای دفاع از حقوق خود ضعیف تلقی خواهد شد. چشم‌پوشی از اقدام ایران برای آمریکا پیامدهای فاجعه‌باری خواهد داشت. بیش از یک‌سوم نفت انتقالی جهان در دریاها از تنگه هرمز می‌گذرد. در صورتی که این جریان قطع شود، مسائل مختلف داخلی رخ خواهد داد.

در ادامه مقاله آمده است: مطابق بررسی‌های صورت گرفته در صورت بسته شدن تنگه هرمز، هزینه یک بشکه نفت خام دو برابر می‌شود و یک میلیون شغل در داخل از دست می‌رود. اگرچه بسته شدن تنگه‌ها اقدام جنگی محسوب می‌شود؛ اما واکنش‌های جنگی نیز باید متناسب باشد؛ بنابراین، نخستین هدف آمریکا باید بازگشایی تنگه‌ها باشد و شما نباید دستورکار حمله همه‌جانبه علیه ایران را مد نظر قرار دهید؛ در صورتی که حملات ایران تداوم یابد، اقدام متناسب و مسئولانه باید علیه پایگاه‌ها یا زیرساخت‌های حمایتی صورت گیرد که حملات ایران از آنجا انجام می‌شود. در صورتی که ایرانی‌ها پیام محکم واکنش ما را جدی نگیرند، اهداف مورد حمله باید گسترش یابند و منافع حیاتی رژیم، هدف قرار گیرد. اهدافی مانند پادگان‌های نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تأسیسات حکومتی و سایر تأسیسات نظامی از جمله تأسیسات مربوط به برنامه تسلیحات هسته‌ای و برنامه موشکی بالستیک ایران باید در دستورکار حمله قرار گیرند.

در پایان مقاله آمده است: به‌منظور متوقف کردن حملات ایران، ضروری است مراکز واپایش(کنترل) و فرماندهی و دفاع هوایی این کشور هدف قرار گیرد. در این مقطع از درگیری، نیازی دیده نمی‌شود که آمریکا از سازمان ملل یا نهادی دیگر مجوز حمله دریافت کند. در این روند، آمریکا تنها از حقوق ذاتی خود به عنوان یک کشور برای دفاع از خود بهره می‌برد. البته چنین رویکردی در قبال ایران تنها مربوط به امروز نمی‌شود و از زمانی که باراک اوباما به قدرت رسید، دشمنی ایران با آمریکا امری واضح و مبرهن بود. دولت آمریکا با انعطاف در برابر ایران و نیز خروج زودهنگام نیروها از عراق، آمریکا را به نقطه‌ای رسانده که اکنون در آن قرار دارد.

تحلیل‌: با نگاهی به مقاله این پایگاه آمریکایی می‌توان ترس آمریکایی‌ها از بسته شدن تنگه هرمز و رویارویی گسترده آنان با ایران را به‌وضوح دید. نویسنده مقاله در حالی که سعی می‌کند در برابر بستن احتمالی تنگه هرمز از سوی ایران، آمریکا را محق به اقدام نظامی بداند؛ اما بارها تأکید می‌کند که این درگیری گسترده نباشد و نباید آمریکا حمله همه‌جانبه علیه ایران را مدنظر قرار دهد؛ چراکه به‌خوبی می‌داند، رویارویی همه‌جانبه ایران و آمریکا برای این کشور بسیار مرگبار و نابودکننده خواهد بود، همان‌گونه که خودآمریکایی‌ها نیز در شبیه‌سازی‌های جنگ احتمالی با ایران به این نتیجه رسیدند که تلفات نیروهای آمریکا در جنگ احتمالی با ایران بسیار گسترده خواهد بود.
[ چهارشنبه 12 بهمن 1390 ] [ 02:02 ب.ظ ] [ احمد ترابی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
موتور جستجوی خبر قطره >

ولایت فقیه