تبلیغات
صدر نیوز

صدر نیوز
((سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد.))امام خامنه‌ای مدظله‌العالی 
نویسندگان
نظر سنجی
در جهان امروز که جریان های افراطی شکل گرفته اند نظر شما درباره وحدت سنی و شیعه چیست؟

صفحات جانبی
تشكیلاتی عمل كردن در مباحث سیاسی و اجتماعی از اصول اولیه ای است كه عقل و روح حركت جمعی بر آن صحه گذاشته است و بقای جنبش های مردمی و روح حركت و تقویت انگیزه حضور و نیز مشاركت در تصمیم گیریهای تك تك افراد را تضمین كرده است.
وقتی كه خوب به چهره های مطرح تشكیل دهنده جبهه پایداری انقلاب اسلامی دقیق می شویم می بینیم كه این عزیزان اشخاصی نیستند كه بر سر اصول و ارمانهای امام معامله گری كنند و به همین علت است كه مورد بی مهری و بیشترین هجمه ها و توهین ها از طرف برخی گروههای سیاسی حتی اصولگرانمایان قرار می گیرند و به شیوه شهید بهشتی سكوت می كنند و نیز به سبك ناصحین؛ تذكر می دهند تا گروههای همسو با آنان، در برابر بی تقوایی های رسانه های معلوم الحال؛ خویشتندارانه رفتار كنند تا از التهاب آفرینی در فضای حدفاصل اصولگرایان دوری شود؛ بگذریم...
گرچه جبهه پایداری انقلاب اسلامی با جریانات انحرافی و نفاق گونه و معاندانی كه در صدد براندای نظام اسلامی اند سر جنگ دارد و به فرموده آیت الله مصباح یزدی؛ رابطه اش با ولایت مداری رابطه دوایر متحد المركزی است كه مركز همه آن ها یكی است ... جبهه پایداری بسان یك دایره خاصی است كه در دل دایره بزرگ اصول گرایی قرار دارد و با نیروهایی كه احساس می شود تعهد و دلبستگی آن ها نسبت به اصول اسلام و انقلاب بیشتر است رابطه محكمی دارد و در عین حال با اصول گرایانی كه در دایره وسیع تری قرار دارند سر جنگ و تنازع نخواهد داشت؛ هر چند در برخی موارد نیز مواضع آنان را نمی پسندد و آن ها را مورد انتقاد قرار می دهد.
با گذشت مدتی از تشكیل جبهه پایداری انفلاب اسلامی ، جریان اصولگرایی پس از گذراندن دو تهدید و فتنه 78 و 88 به یك فرصت استثنایی در وحدت و همگرایی نیروی انسانی و انسجام فكری در عمل به شعارها و رفتار به منش سیاسی انقلاب اسلامی و نیز سیره امام راحل در راستای هدایت حركت و پاسخ به خواسته های انقلابی مردم در آغاز دهه چهارم انقلاب یعنی " عقلانیت ، معنویت و عدالت ، حول محور ولایت فقیه " دست یافته است .
بنابراین جبهه پایداری در نقش یك تشكل بزرگ كه اعضای آن بدون وابستگی های حزبی و جناحی با سه شاخصه اخلاص در كارها، ولایت پذیری و صداقت در عمل، فعالیت می كنند؛ كسانی را كه در انتخابات بیش از دیگران دارای این سه ویژگی باشند اصلح شناخته، مورد حمایت قرار می دهند.
البته روشن است كه یكی از علایم ولایت پذیری اشخاص و گروهها در قبال فتنه ها؛ این است كه در فتنه 88 به موقع ولایت پذیری خود را اثبات كرده و اعلام موضع كرده باشند نه آن كه بعد از گذشت 6 ماه از وقوع فتنه و پایان یافتن آن و بعد از حضور ده ها میلیونی مردم در 9 دی، برای عقب نماندن از قافله سخنی گفته باشند.
جریان اصولگرایی پس از تجربه مدیریتی تلخ دو دوره ریاست جمهوری سازندگی و اصلاحات در آستانه فراموشی شعارها و باور های امام و رهبری قرار گرفته بود ، با روی كار آمدن گفتمان سوم تیر؛ به این باور مردمی و اعتقادی دست یافت كه "ما می توانیم".
چاشنی و نقطه اتئلاف جریان فكری اصولگرایی در اولین قدم و گام اساسی خود؛ با ورود موفق و قابل قبول در عرصه مدیریتی شورای كلانشهر تهران با عنوان "جریان ائتلاف آبادگران ایران اسلامی" تحولی در پازل انسجام و برداشتن گام بعدی و تجربه پیروزی متوالی در پنج آزمون و انتخاب مردمی در عرضه آرمانهای امام و رهبری به جامعه، توانست اقبال و رویكرد عمومی را در كارنامه رهبری سیاسی - اجتماعی خود به همراه داشته باشد .
اما مشكلاتی از جمله عدم وجود مدیران كار آزموده و نیز برخی منفعت گرایی ها و مصلحت اندیشی های نابجا؛ اصولگرایی را در مسیر چالش ها؛ علی الخصوص بعداز انتخابات 88 قرار داد؛ كه همراهی و شیطنت های مافیای سران فتنه كه هنوز در لایه میانه ای مدیران اجرایی و قانونگذاری كشور با عنوان جریان نفوذی و انحرافی، نقش كاتالیز انشقاق و تفرقه را در میان بدنه اصولگرایی بازی می كنند، مزید بر علت شد.
پس تفكر تشكیل دهنده جبهه پایداری انقلاب اسلامی با پیش شرط های " عقلانیت ، عدالت حول محور ولایت " امروز از اساسی ترین و كارآمد ترین اندیشه سیاسی و تز مهندسی آرا و هدایت افكار عمومی برای ماندگاری دستاوردهای معنوی و اعتقادی والاتر است.
در شش پیروزی متوالی انتخاباتی كه با اقبال عمومی به شعار و آرمانهای امام و رهبری تحقق یافته است ، یك توان و پتانسیل اجتماعی - مردمی است كه با بهره مندی از آرای 24 میلیونی در آخرین انتخابات ریاست جمهوری و حضور حداكثری بیش از 40 میلیونی مردم كوچه و بازار در لبیك گویی به دعوت عالمانه و حكیمانه رهبری امام خامنه ای (مد ظله العالی)، میتوان گفتمانی پایدار از ارزشهای انقلاب اسلامی و شاخص های امام راحل در رویش نیروهای خودی، متعهد، جوانان انقلابی و ریزش و پاكسازی غیرخودیها، جریات نفوذی -انحرافی و مافیای مخل اقتصادی و مروج ابتذال و ولنگاری اجتماعی و فرهنگی را ثبت تاریخی كرد .
جبهه پایداری انقلاب اسلامی كه محصول ضرورتی شرعی و عقلی و بر انتظارات عمومی و بحق مردمی؛ استوار است را باید پاسداشت؛ چراكه شاخصه دفاع از اقشار آسیب پذیری كه در این سه دهه از انقلاب اسلامی ، با نثار جان، مال خود از ارزشهای نظام اسلامی تا پای جان در كنار منویات مقام معظم رهبری ایستاده است؛ مولفه ایست كه تجلی آن را در جوشش مردمی نهم دی ماه به خوبی درمی یابیم.
پس وظیفه سنگین عقلا ، بزرگان و ریش سفیدان اصولگرایی در درك ضرورت جبهه پایداری انقلاب اسلامی برای وحدت و انسجام نیروهای ارزشی "قابل ستایش و تحسین " و صد البته دشوار تر از دیروز بوده است كه هوشیاری ، پرهیز از تفكرات حزبی و قبیله ای ، كلان اندیشی ، ارائه برنامه عملی و كارآمد برای تمامی لایه اجتماعی از زنان و مردان گرفته تا جوان و پیران ونیز ارتباط مستقیم با همه اقشار ، نه فقط در نزدیكی ایام انتخابات، تجمعات و مناسبتهای انقلابی، بلكه به عنوان در طول ایام سال، باید برنامه مدون و تنظیم شده و منسجم كارشناسی شده فرهنگی و اجتماعی، با پیش شرط نیازهای انقلابی و مردمی داشته باشد، تا بتواند رهیافتی غیر از كاركردهای حزبی در ابعاد آسیب شناسی و كاهش آسیب های فرهنگی و اجتماعی داشته باشد .
امیررضا آل حبیب


[ دوشنبه 8 اسفند 1390 ] [ 08:36 ب.ظ ] [ احمد ترابی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
موتور جستجوی خبر قطره >

ولایت فقیه